۸ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 81779675
۰ نفر
صرع درمان پذیر است

تهران-ایرنا-دبیر دوازدهمین كنگره بین‌المللی صرع با بیان اینكه بیماری صرع درمان پذیر است، گفت: طول درمان صرع بستگی به نوع آن دارد و از دو تا پنج سال به طول می انجامد.

به گزارش ایرنا از انجمن صرع ایران، دكتر احمد نگهی افزود: در پزشكی بیماری‌هایی چون قند، فشار خون، رماتیسم و ام اس درمان قطعی ندارند و فقط كنترل می‌شوند، اما بیماری صرع درمان پذیر است.
وی با اشاره به اینكه صرع شایع ترین بیماری نورولوژی اطفال است گفت: صرع همچنین دومین بیماری شایع نورولوژی در بزرگسالان در دنیا است، بنابراین لازم است به صورت جدی به آن توجه شود.
نگهی افزود:انواع مختلف بیماری صرع، روش‌های تشخیص، تازه‌های درمان، داروهای جدیدی كه وارد كشور شده و یا در داخل تولید می‌شوند، جراحی‌های صرع، و ... از جمله محورهای اصلی این دوره از كنگره هستند.
وی با بیان اینكه دوكارگاه عملی آموزشی برای كنگره تدارك دیده شده است،گفت:كارگاه نخست پیرامون برخورد اورژانس با بیمار مبتلا به صرع و دیگری درباره تشنج های استاتوس است.
نگهی افزود:اگر درمان بر اساس نوع صرع درست انتخاب شود بهبودی كامل را به دنبال دارند.خط اول درمان صرع داروست، اما در برخی فرم های خاص اگر صرع به دارو جواب ندهد جراحی انجام می شود.
وی از برگزاری دوازدهمین كنگره بین‌المللی صرع در روزهای 30 دی ماه تا دوم بهمن خبر داد و گفت:در این كنگره متخصصانی از گروه‌های مختلف به ویژه نورولوژی، نورولوژی اطفال، روانپزشكان، طب اورژانس و جراحی اعصاب حضور خواهند داشت.
به گفته وی فراخوان ارسال مقالات آغاز شده و 30 آبان ماه آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه كنگره است.
علمی **1354**1440