مشاركت حدود 800 شركت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی صنعت

تهران - ایرنا - سازمان توسعه تجارت ایران اعلام كرد: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت با حضور حدود 800 شركت داخلی و خارجی 13 مهرماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گشایش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، تاكنون 477 شركت داخلی و تعداد 315 شركت خارجی از 19 كشور جهان برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی كردند.
قدرت الله دوست محمدی مجری نمایشگاه صنعت تهران افزود: فضای این نمایشگاه به وسعت تقریبی 23 هزار مترمربع پیش بینی شده و تازه ترین تولیدات و خدمات صنعتی توسط شركتها و واحدهای تولیدی در زمینه‌های ماشین‌آلات و خطوط تولید، تجهیزات كارگاهی، ابزارآلات پیشرفته، خدمات فنی و مهندسی و خدمات پس از فروش به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
وی یادآور شد: تركیه، هند، چین، ژاپن، كره جنوبی، مالزی و آلمان در این نمایشگاه اقدام به ایجاد پاویون اختصاصی كرده اند و هلند، انگلیس، آمریكا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند، لهستان، امارات متحده عربی، سوئد، رومانی و تایوان نیز از طریق نمایندگی‌های خود در نمایشگاه مشاركت د‌ارند.
مجری نمایشگاه صنعت تهران اضافه كرد: آمریكا در دوره‌های پیشین نمایشگاه بین‌المللی صنعت حاضر بود، اما اسم شركت‌های آمریكایی اعلام نمی‌شد و آنها از طریق شركت‌های تركیه ای در این نمایشگاه حضور پیدا می كردند اما امسال آمریكا حضور خود را به شكل رسمی اعلام كرده است.
به گفته وی، آلمانی‌ها نیز با 49 شركت در نمایشگاه امسال صنعت تهران حاضر می شوند و ضمن آنكه پاویونی اختصاصی برپا كرده‌اند، در روز دوم نمایشگاه نیز وزیر صنعت آلمان از نمایشگاه بازدید به عمل خواهد آورد.
دوست‌محمدی گفت: قرار است همزمان با برپایی این نمایشگاه مقام هایی از آلمان، تركیه و هیات‌هایی از ژاپن و كره جنوبی برای بازدید از نمایشگاه و مذاكره با طرف‌های ایرانی وارد تهران ‌شوند.
وی ، بهبود كیفی و كمی نمایشگاه امسال را یادآور شد و گفت: امسال فضای نمایشگاه در بخش خارجی 22 درصد افزایش یافته و از نظر تعداد شركت‌كنندگان خارجی نیز 130 شركت به مجموع شركت‌های قبلی اضافه شده است.
براساس آمار گمرك جمهوری اسلامی ایران طی 6 ماهه اول امسال حجم تجارت خارجی غیرنفتی كشور به 41 میلیارد و 346 میلیون دلار رسید، میزان صادرات غیرنفتی كشورمان در مدت مزبور 20 میلیارد و 494 میلیون دلار بود و بقیه به واردات اختصاص داشت.
اقتصام (1)1559**1558