دومين جشنواره فرهنگي ورزشي مهر اروند در آبادان گشايش يافت

آبادان-ايرنا- دومين جشنواره فرهنگي ورزشي مهر اروند شامگاه سه شنبه طي مراسمي با حضور اكبر تركان مشاور رييس جمهوري، در سالن وليعصر آبادان آغاز شد.

به گزارش ايرنا در اين مراسم مديركل ورزش و جوانان استان خوزستان، مدير عامل سازمان منطقه آزاد اروند، شهردار آبادان و جمعي از ورزشكاران آبادان حضور داشتند.
در اين جشنواره حدود چهار هزار ورزشكار در 60 رشته ورزشي با يكديگر رقابت كرده و همچنين مسابقه در برخي رشته ‌هاي همگاني مانند پياده ‌روي همگاني و دوچرخه‌ سواري برگزار مي شود.
اين رقابت‌ ها در برخي رشته‌ ها به‌ صورت استاني و كشوري برگزار مي شود كه 42 هيات ورزشي به همراه رشته ‌هاي تابعه خود در اين فستيوال ورزشي شهر آبادان شركت مي كنند.
فرامرز كياني زاده مدير كل ورزش و جوانان استان خوزستان در آيين افتتاحيه اين جشنواره گفت: برگزاري اين جشنواره در آبادان سبب ايجاد شور و نشاط بين ورزشكاران و جوانان اين شهرستان مي شود و لازم است در خصوص برگزاري اين جشنواره در ديگر نقاط استان برنامه ريزي كرد.
وي اظهار داشت:دومين جشنواره مهر اروند نقاط ضعف دوره پيشين را ندارد و امسال شاهد برنامه ريزي خوبي از سوي اداره ورزش و جوانان آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند بوديم.
وي تصريح كرد: البته انتظار مي رود كه دوره هاي بعدي اين جشنواره، بين المللي برگزار شود.
مدير كل ورزش و جوانان استان خوزستان گفت:اين جشنواره به الگوي ورزشي در كشور تبديل شده است و بايد در آينده با برنامه ريزي بهتر و قوي تري برگزار شود.
كياني زاده در پايان سخنانش از حمايت هاي سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداري ويژه آبادان به منظور برگزاري هرچه بهتر جشنواره تجليل و قدرداني كرد.
به گزار ش ايرنا، رقابت‌هاي كشتي آزاد و فرنگي نونهالان و نوجوانان كشور با عنوان جشنواره مهر اروند به همت سازمان منطقه آزاد اروند، شركت پالايش نفت آبادان، اداره ورزش و جوانان آبادان و هيات كشتي شهرستان از هشتم مهرماه به مدت سه روز به ميزباني آبادان در سالن وليعصر اين شهرستان برگزار مي شود.
همچنين تاكنون بيش از 11 استان برتر كشور از جمله تيم‌هاي توابع تهران، مازندران، لرستان، البرز، كهگيلويه و بويراحمد، بوشهر، قم، گلستان، فارس و مركزي براي شركت در اين مسابقات اعلام آمادگي كرده اند.
از خوزستان نيز در هر رده سني چهار تيم به عنوان نماينده استان و با نام شهرستان آبادان به روي تشك مي روند.
دومين جشنواره فرهنگي ورزشي مهر اروند به مناسبت گراميداشت سالروز شكست حصر آبادان برگزار مي شود.
7104/6125**1565

سرخط اخبار ورزش