۷ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۳۴
کد خبر: 81777723
۰ نفر
یورش دوباره صهیونیست ها به مسجد الاقصی

تهران – ایرنا – نیروهای اشغال گر رژیم صهیونیستی از صبح امروز (سه شنبه) با بازداشت گسترده فلسطینیان در بیت المقدس بار دیگر به مسجد الأقصی یورش بردند.

به گزارش پایگاه خبری شبكه المیادین از سرزمین های اشغالی، نظامیان صهیونیست با بازداشت گسترده جوانان و كودكان فلسطینی در بیت المقدس، تدابیر شدید امنیتی در وروردی های منتهی به مسجد الأقصی اعمال كردند.
المیادین افزود: ارتش رژیم صهیونیستی به منظور سهولت در یورش شهرك نشینان صهیونیستی به مسجد الأقصی اقدام به جمع كردن شهرك نشینان در نزدیكی باب المجلس كرده است.
روز گذشته نیز نظامیان صهیونیستی برای بیرون راندن نماز گزاران ازمسجد الأقصی، با یورش به محوطه آن اقدام به شلیك گلوله و نارنجك صوتی كردند.
در این حمله دست كم 12 فلسطینی زخمی شدند.
مسجدالاقصی طی دو هفته گذشته به دلیل یورش صهیونیست ها صحنه تشدید درگیری میان نظامیان صهیونیست و نمازگزاران فلسطینی بوده است.
مسجدالاقصی سومین مكان مقدس مسلمانان جهان محسوب می شود.
رژیم اشغالگر قدس در قراردادی با اردن توافق كرد كه غیرمسلمانان وارد حریم مسجدالاقصی نشوند و یهودیان تنها اجازه حضور در مقابل دیوار غربی این مسجد داشته باشند اما این رژیم، طبق رویه معمول و روحیه تجاوزگری خود، در این مورد نیز خلف وعده كرده و اینگونه است كه می بینیم صهیونیست های افراطی به طور مرتب با هدف تشدید تنش و تحریك مسلمانان با همراهی نظامیان صهیونیست به حریم محوطه مسجدالاقصی یورش می برند.
خاورم**9365**1275