استاندار قزوين: حاشيه نشيني در شهرهاي جديد نبايد بوجود آيد

قزوين - ايرنا - استاندار قزوين گفت: شهرهاي جديد و مبتني بر نظام نوين شهري نبايد دچار پديده حاشيه نشيني شوند.

مرتضي روزبه شامگاه يكشنبه در حاشيه بهره برداري از طرح هاي عمراني شهرستان البرز افزود: شهر محمديه از رشد خوب و قابل توجهي برخوردار بوده تا جايي كه به جرات مي توان اين شهر را يكي از زيباترين شهرهاي استان قزوين انتخاب كرد.
وي اظهاركرد: ساختار اوليه اين شهر براساس شهرسازي طراحي و ساخته شده و از نظام شهري نويني برخوردار است و حركت هاي خوبي نيز در زمينه عمران آن طي سال هاي گذشته صورت گرفته است.
روزبه كيفيت زندگي در اين شهر را داراي روند خوبي دانست و اظهاركرد: بايد سعي شود تا اين شهر دچار حاشيه نشيني و مشكلات مربوط به آن نشود و مديران شهري نيز بايد به حوزه هاي نرم افزاري و سخت افزاري مربوط به امور شهري توجه لازم داشته باشند.
وي در ادامه به مشكلات ترافيكي در شهرها اشاره كرد و گفت: 80 درصد مشكلات اين بخش مربوط به اصلاح رفتار افراد بازمي گردد كه متاسفانه تاكنون مورد توجه جدي قرار نگرفته است.
رييس شوراي اسلامي شهر محمديه نيز گفت: با وجود كيفيت قابل قبول زندگي شهروندان در محمديه، اين شهر با مشكلاتي روبرو است كه جا دارد نسبت به رفع آن اقدام شود.
علي كاظمي افزود: كمبود آب در حوزه 80 هكتاري فضاي شهري، تخصيص اعتبارات ارزش افزوده ملي و استاني با توجه به افزايش جمعيتي آن، كمبود در بخش ناوگان حمل و نقل عمومي، تخصيص اعتبارات ملي براي تكميل و راه اندازي پارك 22 هكتاري، تامين اعتبار 40 ميليارد ريالي براي خريد نردبان 55 متري آتش نشاني با توجه به ساخت برج هاي متعددي در مناطق مختلف شهر و كمك به شهرداري محمديه براي طراحي و احداث پل بزرگ امام علي از مهمترين مشكلاتي است كه اين شهر به آن نياز دارد.
شهر محمديه يا زيباشهر از توابع شهرستان البرز استان قزوين در 15 كيلومتري شرق شهر قزوين داراي 48 هزار و 862 نفر جمعيت با 14 هزار و 527 خانوار يكي از پر جمعيت ترين شهرهاي استان قزوين بشمار مي رود.
8054/ 6128