زمينه‌هاي فعاليت شركت‌هاي آلماني در ايران بررسي شد

تهران - ايرنا - شركت‌هاي آلماني حاضر در يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب از جمله شركت 'ژرمن واتر'در نشستي با حضور مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، زمينه‌هاي فعاليت و مشاركت در صنعت آب و فاضلاب ايران را بررسي كردند.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، حميدرضا جانباز مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، با اشاره به سابقه مناسب همكاري شركت‌هاي خوشنام آلماني در ايران حتي در زمان تحريم‌ها، اظهار داشت: بسياري از تكنولوژي‌هاي به‌كار گرفته شده در ايران در زمينه تصفيه‌خانه‌هاي آب و فاضلاب شهري، وجود داشته و دارد.
وي در عين حال ابراز خشنودي كرد كه در آينده اين همكاري‌ها به صورت گسترده‌تري استمرار يابد.
جانباز بهره‌گيري از توليدات تجهيزات آلماني به‌ويژه در بخش ابزار دقيق، پمپ‌ها و همچنين انتقال تكنولوژي توليد ممبران جهت تصفيه آب از آلمان به ايران را از زمينه‌هاي همكاري‌هاي دو جانبه برشمرد.
وي استفاده از تكنولوژي‌هاي شركت‌هاي آلماني را با توجه به شرايط اقليمي كشورمان در زمينه استفاده از آب‌هاي غيرمتعارف، تصفيه و توليد آب قابل شرب از آب‌هاي حاشيه خليج فارس، كاهش نيترات و فلزات سنگين موجود در آب‌ها كه به تبع ورود فاضلاب به منابع آب زير زميني ايجاد شده است را از زمينه‌هاي همكاري دو كشور اعلام كرد.
برپايه اين گزارش، در ابتداي اين نشست مديران عامل شركت‌هاي آلماني حاضر در اين نمايشگاه، فعاليت‌ها و زمينه‌هاي كاري خود را به اختصار بيان كردند.
اقتصام (1) 3065**1558

سرخط اخبار اقتصاد