پنج خانواده شهيد آذربايجان غربي توسط فرماندهان نظامي و انتظامي تجليل شدند

اروميه ـ ايرنا ـ همزمان با گراميداشت هفته دفاع مقدس جمعي از فرماندهان نظامي و انتظامي آذربايجان غربي با حضور در منزل پنج شهيد والامقام دوران جنگ تحميلي در اروميه ، از خانواده آنها تجليل كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، معاون هماهنگ كننده سپاه شهداي آذربايجان غربي در اين ديدار كه با حضور فرماندهان سپاه شهدا ، نيروي انتظامي ، ارتش و مرزباني آذربايجان غربي انجام شد ، با تبريك هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب گفت: تجليل از 35 خانواده شهيد در ايام گراميداشت هفته دفاع مقدس جزو برنامه هاي نيروهاي مسلح استان است.
سرهنگ پاسدار جليل وحيدي اظهار كرد: تجليل از فرماندهان و پيشكسوتان ، اعزام اكيپ هاي پزشكي درماني نيروهاي مسلح به مناطق محروم ، برگزاري اختتاميه دوره هاي اردوهاي جهادي با مسووليت دانش آموزي ، دانشجويي و محلات نيز از برنامه هايي است كه در هفته گراميداشت دفاع مقدس اجرا مي شود.
وي اضافه كرد: برگزاري نشست هاي بصيرتي ، افتتاح 9 پروژه اقتصاد مقاومتي و محروميت زدايي در نقاط مختلف استان و حضور پيشكسوتان جهاد و شهادت در مدارس جزو ساير برنامه هاي اجرايي در طول هفته گراميداشت دفاع مقدس در آذربايجان غربي است.
معاون هماهنگ كننده سپاه شهدا آذربايجان غربي اظهار كرد: هم اكنون در سايه پاسداشت خون شهدا مراسم گراميداشت سي و پنجمين سالگرد آغاز جنگ تحميلي در استان در حال برگزاري است.
وي افزود: خانواده شهدا به عنوان ولي نعمتان ملت محسوب شده و داراي جايگاه رفيعي در بين مردم هستند.
وحيدي اضافه كرد: اتفاق و اتحاد در بين نيروهاي مسلح امروز بيشتر از پيش است كه باعث شادي و اميدواري دوستداران نظام و انقلاب و مايوس شدن بيش از پيش دشمنان مي شود.
معاون هماهنگ كننده سپاه شهداي آذربايجان غربي گفت: از خانواده شهدا مي خواهيم كه سربازان اين مرز و بوم را براي انجام بهتر وظايف خود و نيز تبعيت از رهبري ياري گر باشند.
در اين ديدار پدر بسيجي شهيد مرتضي ميلاني نيز گفت: سراسر زندگي شهدا خاطره و الگوست.
وي اظهار كرد: شهدا از سوي خداوند انتخاب شدند و دعا مي كنيم تا تمام رزمندگان اسلام و فرماندهان موفق و سرافزار باشند.
در ادامه ديدار فرماندهان نظامي و انتظامي آذربايجان غربي با خانواده پنج شهيد در اروميه ، با اهداي لوح يادبود و هدايايي از طرف كميته نيروهاي مسلح ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس از والدين اين شهدا قدرداني شد.
در هفته گراميداشت دفاع مقدس با خانواده 35 شهيد در استان ديدار انجام مي شود كه پنج شهيد امروز به صورت نمادين در شهرستان اروميه انتخاب و از خانواده هاي آنها ديدار و دلجويي شد.
آذربايجان غربي در طول دوران دفاع مقدس افزون بر 12 هزار شهيد تقديم نظام اسلامي كرده است.ك3
7125/1905

سرخط اخبار استان‌ها