تفاهم نامه همكاري امور مساجد و آموزش و پرورش شهر تهران امضا شد

تهران- ايرنا- تفاهم نامه همكاري امور مساجد استان تهران و آموزش و پرورش شهر تهران امضا شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام محمدجواد حاج علي اكبري رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد استان تهران در آيين امضاي تفاهم نامه همكاري اين مركز با اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران خاطر نشان كرد: مسجد داراي ويژگي جامعه سازي و آينده سازي است.
وي تربيت انسان مومن، فداكار، جامعه ساز و آينده ساز را از كاركردهاي مساجد عنوان كرد و افزود: اگر امام جماعت و هيات امناي مساجد به وظايف خود به درستي عمل كنند و مساجد آباد و جذاب باشند، بر ظرفيت مساجد افزوده مي شود.
حاج علي اكبري در ادامه با بيان اينكه مدارس نيز مسئوليت تربيت نوجوانان و نسل آينده را بر عهده دارند خاطر نشان كرد: با همكاري نزديك مساجد و مدارس با محوريت خانواده، ظرفيت اين دو نهاد افزايش مي يابد.
رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد استان تهران افزود: با ارتباط مسجد و مدرسه كار تربيت نسل جديد در آموزش و پرورش آسان تر شده و مساجد نيز از حضور نسل جوانان بهره مند مي شوند.
وي تاكيد كرد: مدارس و مساجد هنوز با كاركردهاي اصلي خود در تربيت نسل آينده فاصله دارند.
حاج علي اكبري در ادامه سخنان خود با اشاره به فاجعه منا ابراز اميدواري كرد: حوادث اخير عربستان موجب سرعت نابودي رژيم آل سعود شود.
اسفنديار چهاربند مديركل آموزش و پرورش شهر تهران نيز در اين مراسم با بيان اينكه سند تحول بنيادين آموزش و پرورش به دنبال ايجاد مدرسه اسلام با هويت ملي و ديني است.
وي پيوند مدرسه و مسجد را ضروري دانست و گفت: نظام تعليم و تربيت مجموعه اي از عوامل موثر در تربيت است كه مدرسه، خانواده مسجد و ساير نهادها را شامل مي شود.
چهاربند افزود: امروز مهمترين مسئله حاكميت كشور تربيت است و همه بايد براي تربيت اسلامي تلاش كنند.
مديركل آموزش و پرورش شهر تهران با بيان اينكه اين تفاهم نامه قصد دارد يك نهاد رسمي را با يك نهاد مذهبي پيوند دهد گفت: آموزش و پرورش و امور مساجد با اين تفاهم نامه از نظر ساختار، برنامه، روش و محتوا با يكديگر در تعامل خواهند بود.
وي در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار كرد: امروز دفاع در جبهه هاي فرهنگي است.
چهاربند گفت: جبران خسارت وارد شده به كشور در جبهه فرهنگي بسيار سخت است و آثار آن در درازمدت با مشخص مي شود.
بر اساس اين گزارش، اين تفاهم‌نامه در هفت ماده و سي و پنج بند، در دو نسخه تنظيم و به اركان ستادي، نواحي، مناطق و مخاطبان طرفين در مدارس و مساجد، اطلاع‌رساني مي شود.
تهرام/7244//1348