۳ مهر ۱۳۹۴، ۲۳:۵۱
کد خبر: 81772914
T T
۰ نفر
استاندار گیلان از طرح ساماندهی رفع آبگرفتگی پیربازار رشت بازدید كرد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با همراهی مدیران آب منطقه ای، محیط زیست و راه و شهرسازی، از طرح ساماندهی رفع آب گرفتگی رودخانه پیربازار رشت بازدید كرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی استاندار گیلان عصر جمعه با همراهی فرماندار رشت و مدیران آب منطقه ای ، محیط زیست و راه و شهرسازی، از طرح ساماندهی رفع آب گرفتگی رودخانه پیربازار كه در زمان بارندگی های شدید پاییز و زمستان برای اهالی منطقه مشكلات فراوانی ایجاد می كند ، بازدید و با گزارش های مدیران ذیربط از نزدیك ، آخرین وضعیت اجرای این طرح را بررسی كرد .
استاندار گیلان در حاشیه این بازدید با اشاره به اینكه از آذر ماه گذشته طرح ساماندهی و رفع آب گرفتگی رودخانه پیربازار آغاز شده، گفت: این طرح در 2.6 كیلومتر از مسیر 9 كیلومتری این رودخانه كه به تالاب انزلی متصل می شود با 24 میلیارد ریال هزینه انجام می شود .
نجفی با اشاره به اینكه طرح جلوگیری از سیلاب در پیربازار رشت شامل لایروبی ، سنگچینی ، دیوار سازی ، لوله گذاری ، ساخت 10 دستگاه ابنیه فنی و تعریض رودخانه است، افزود : انشاء ا... با اقدامات انجام شده نگرانی های مردم در خصوص بروز احتمالی سیلاب كاهش می یابد.
وی با بیان اینكه لایروبی حدود هفت كیلومتر باقیمانده نیز در دست اجراء است خاطرنشان كرد : با هم افزایی آب منطقه ای ، راه و شهرسازی ، محیط زیست ، منابع طبیعی ، فرمانداری ، بخشداری و اعضای شورای اسلامی پیربازار ادامه این كار نیز با قدرت انجام می شود . ك/1
7296/6070