بزرگترين سالن آمفي تئاتر گيلان پس از 17 سال در آستارا به بهره برداري رسيد

آستارا - ايرنا - بزرگترين سالن آمفي تئاتر گيلان پس از 17 سال با حضور استاندار و مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان در شهرستان آستارا به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا استاندار گيلان عصر چهارشنبه در آيين افتتاح اين سالن گفت: عملكر پروژه هاي عمراني دولت در سال جاري در استان گيلان نسبت به سال 91 سه برابر شده است.
محمد علي نجفي با اشاره به اينكه نگاه دولت و مسوولان استاني به شهرستان آستارا يك نگاه ويژه اي است ، افزود: افزايش بودجه هاي عمراني از 160 ميليارد ريال به يكهزار ميليارد ريال در آستارا نشانگر اهميت و نيز توسعه چشمگير اين شهرستان مرزي است.
وي در ادامه با بيان اينكه افزايش شعاع تردد خودروهاي منطقه آزاد گيلان را تا آستارا پيگير هستيم ، اضافه كرد: بر حسب قانون تردد خودروهاي منطقه آزاد در يك شعاع خاصي تعريف مي شود ولي ما در حال فراهم كردن يكسري تمهيداتي هستيم تا اين شعاع تردد ، آستارا را نيز شامل شود.
وي اظهار كرد: بر اساس رايزني هاي صورت گرفته با وزراي ذيربط اين طرح را با جديت پيگيري مي كنيم.
وي در ادامه با بيان اينكه دولت با وجود كسري ها موجود در بخش بودجه از پيشبرد پروژه هاي عمراني عقب نمانده است ، گفت : دولت تدبير و اميد در تمامي ابعاد نظير اشتغالزايي و كاهش نرخ تورم موفق عمل كرده و اين در سطح جامعه مشهود است.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان نيز در اين آيين گفت: پروژه مجتمع فرهنگي و هنري اداره ارشاد آستارا از سال 1377 در زميني به مساحت سه هزار و 160 متر مربع آغاز شد.
فيروز فاضلي با اشاره اينكه سالن آمفي تئاتر اين مجتمع داراي ظرفيت 703 نفره است، افزود: فاز نخست اين پروژه فرهنگي با اعتباري بالغ بر 21 ميليارد و 593 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.
وي سالن آمفي تئاتر ، آرشيو لباس ، كارگاه دكور ، اتاق تشريفات ، سالن گريم و فضاهاي خدماتي ، تاسيساتي و پشتيباني را از جمله بخش هاي فاز نخست مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد آستارا عنوان كرد.
به گزارش خبرنگار ايرنا اجراي موسيقي سنتي و اهداي نشان نمادين درجه يك فرهنگ و هنر توسط يكي از اعضاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا به استاندار گيلان از جمله برنامه هاي جانبي آيين افتتاحيه بود.
400 هنرمند آستارايي در هفت انجمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بندر آستارا ساماندهي شده اند.
شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.ك/3
7105/6070