فرگوسن: گواردیولا گزینه اول جانشینی من در منچستریونایتد بود

تهران- ایرنا- الكس فرگوسن سرمربی سابق منچستریونایتد در كتاب جدید خود فاش كرده است كه پپ گواردیولا گزینه اول جانشینی او در اولدترافورد بوده است.

به گزارش گاردین، فرگوسن در سال 2013 از دنیای مربیگری خداحافظی كرد.
او در كتاب جدید خود تایید كرد كه دیوید مویس گزینه اول او برای جانشینی اش در سرمربیگری منچستریونایتد نبوده است.
فرگوسن گفت كه گواردیولا درخواست او برای تماس با وی قبل از پذیرفتن هر پیشنهاد دیگری رد كرده بود.
دیوید مویس تابستال 2013 بعد از بازنشستگی فرگوسن، مسئولیت هدایت منچستریونایتد را به عهده گرفت.
مویس كل كادر مربیگری تیم از جمله مایك فلان را كنار گذاشت. فلان دستیار منچستر در زمان سرمربیگری فرگوسن بوده است.
فرگوسن در كتاب جدید خود مدعی شده است این كار نشانگر ضعف مویس بود كه دوران سرمربیگری او فقط 34 دیدار لیگ برتر انگلیس دوام آورد.
وی در این كتاب نوشت: مطمئن هستم اگر او دوباره فرصت مربیگری در اولد ترافورد را بیابد، عملكرد متفاوتی خواهد داشت؛ نظیر نگه داشتن فلان است كه راهنمای ارزشمندی برای باشگاه است.
فرگوسن همچنین تایید كرد كه گواردیولا فرصت جانشینی او را رد كرد.
گواردیولا دوران موفقیت آمیزی در بارسلونا داشت. تصمیم گواردیولا برای سرمربیگری بایرن مونیخ بلافاصله بعد از دیدار او با فرگوسن در نیویورك اتفاق افتاد.
فرگوسن در این كتاب نوشته است: من در سال 2012 با گورادیولا دیدار داشتم، اما نمی توانستم مستقیما به او پیشنهاد بدهم، چرا كه در آن مرحله هنوز بازنشستگی در دستور كار من نبود. او قهرمانی های زیادی با بارسلونا كسب كرده بود و من او را بسیار تحسین می كنم.
فرگوسن افزود: من از او خواستم قبل از پذیرفتن پیشنهاد هر باشگاه دیگری با من تماس بگیرد. اما او تماس نگرفت و در سال 2013 به بایرن مونیخ پیوست.
فرگوسن فوریه 2013 به خانواده گلیزر مالك منچستریونایتد اطلاع داد كه قصد دارد بازنشسته شود. سایر گزینه های بالقوه برای جانشینی او شامل یورگن كلوپ، كارلو آنچلوتی و لوئیس فان خال در آن زمان دردسترس نبودند.
فرگوسن گفت: هیئت مدیره باشگاه چیزی بیشتر از انتخاب یك مربی كه مدت طولانی در این باشگاه بماند نمی خواست.
سرمربی سابق منچستریوناتید ادامه داد: وقتی فرایند جستجو برای جانشینم را آغاز كردیم، دریافتیم كه چند گزینه بسیار مطلوب برای این مسئولیت در دسترس نیستند. خوزه موریینو به آبراموویچ قول داده بود كه به چلسی بازمی گردد. آنچلوتی هم جانشین او در رئال می شد.
وی افزود: می دانستیم كه كلوپ هم از حضور در دورتموند خوشحال است و قرارداد خود را تمدید می كند. فان خال نیز هدایت تیم هلند را برای جام جهانی 2014 به عهده گرفته بود.
فرگوسن در این كتاب همچنین مدعی شد كه مینو رایولا مدیر برنامه پوگبا باعث جدایی این هافبك فرانسوی از منچستریونایتد و انتقال او به یوونتوس شد.
وی ادامه داد: یك یا دو مدیر برنامه در فوتبال هستند كه از آنها خوشم نمی آید و یكی از آنها رایولا مدیر برنامه پوگبا است. من از لحظه ای كه او را دیدم به او اعتماد نداشتم. او مدیربرنامه زلاتان ابراهیموویچ در زمان حضور این بازیكن در آژاكس بود و درنهایت مدیر برنامه پوگبا شد كه آن زمان فقط 18 سال داشت.
ورزشی**1584