۳۱ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 81769625
۰ نفر
سرباز افغان 9 همسنگر خود را كشت

كابل - ایرنا - فرمانده پلیس استان جوزجان در شمال افغانستان اعلام كرد كه یك سرباز نفوذی گروه طالبان در ارتش این كشور، شبه نظامیان طالبان را وارد یك پایگاه نظامی كرد و افراد این گروه با ورود به پایگاه، 9 سرباز ارتش را كشتند.

به گزارش ایرنا، «فقیرمحمد جوزجانی» روز سه شنبه در یك تماس تلفنی به خبرنگار ایرنا در كابل گفت: این حادثه ساعت 2 و 30 دقیقه شب گذشته به وقت محلی رخ داد و بلافاصله نیروهای كمكی به محل اعزام شدند.
جوزجانی گفت: در این پایگاه 14 سرباز ارتش حضور داشتند كه 9 تن از آنان كشته شدند و یك تن نیز به اسارت طالبان درآمد و سه تن دیگر موفق به فرار شدند. سرباز نفوذی طالبان نیز همراه این گروه گریخته است.
وی گفت: شبه نظامیان طالبان و سرباز نفوذی موفق به فرار شده اند و عملیات جستجو برای بازداشت آنان توسط نیروهای امنیتی و ارتش با استفاده از بالگرد ادامه دارد.
افراد نفوذی در دستگاه های رسمی افغانستان یكی از مهمترین دلایل امنیت ناپایدار در این كشور ارزیابی شده است. اغلب مسئولان و شخصیت های بانفوذ این كشور به دولت هشدار داده اند كه ستون پنجمی ها و افراد نفوذی در درون دولت را پاكسازی كند.
«عبدالرسول سیاف» یكی از رهبران جهادی افغانستان روز یكشنبه گذشته در آیین سالگرد شهادت برهان الدین ربانی رییس جمهوری پیشین افغانستان گفت كه اگر دولت نیروهای نفوذی را از دولت پاكسازی نكند، آنان در آینده مسلحانه در برابر دولت صف آرایی خواهند كرد
آساق*291** 1610**1392

سرخط اخبار جهان