يك مسوول: هيئت كوهنوردي خراسان رضوي نهمين هيئت برتر كشور است

مشهد – ايرنا - سرپرست هيئت كوهنوردي استان خراسان رضوي گفت: متاسفانه به دليل عدم ارائه گزارش هاي فعاليتهاي هيئت كوهنوردي خراسان رضوي اكنون در ارزيابي هاي هيئت كوهنوردي كشور جايگاه نهم را دراختيار دارد.

حسين رشيديان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه وضعيت هيئت كوهنوردي تاكنون بسيار مناسب بوده است ، افزود: در پايان سال 92 هيئت كوهنوردي استان خراسان رضوي جايگاه دوم را در كشور از آن خود كرده بود و قطعا با برنامه ريزي هاي انجام شده امسال رتبه بهتري از آن استان مي شود.
وي به بخش هاي فرعي اين كارگروه ها اشاره كرد و گفت: در خصوص منظم كردن فعاليت هاي اين كارگروه ها تلاش هاي بسيار ارزشمندي انجام شده است.
وي با اشاره به اينكه توجه به سنگنوردي مي تواند بيش از 40 مدال را در طول سال به همراه داشته باشد، خاطر نشان كرد: از لحاظ مديريتي استان خراسان رضوي زمينه اي بسيار مناسب براي رشد سنگنوردان است، هرچند ميزان سرمايه گذاري هاي مالي در اين حوزه به هيچ وجه پاسخگوي نيازهاي اين حوزه نيست.
سرپرست هيئت كوهنوردي استان خراسان رضوي به پشيرفت 40 درصدي ديوار سنگي كه از طرف بسيج سازندگي در حال ساخت است اشاره كرد و گفت: امسال اعتباري تامين شده و اميدواريم كه هرچه سريع تر اين پروژه از وضعيت راكد خارج شود.
وي با اشاره به اينكه بزرگترين تجمع نيروي انساني در حوزه كوه پيمايي است، خاطر نشان كرد: سعودهاي بسيار بلند مناسبي تاكنون انجام شده است، براي مثال قله هفت هزار متري در كشور تاجيكستان توسط كوهنوردان خراساني فتح شد و 13 مدال طلا در اين زمينه بدست آمد.
رشيديان اظهار كرد: در آينده اي نزديك متشكل از يك گروه حرفه اي از سوي استان خراسان رضوي يكي از قلل هشت هزار متري را در آسيا فتح خواهيم كرد.
وي به فعاليت هاي مثبت اين هئيت در حوزه آموزش اشاره كرد و گفت: در حوزه آموش از ابتداي سال از سوي باشگاه ها در شهرستان هاي استان خراسان رضوي كلاس هاي متعددي در حوزه حرفه اي و نيمه حرفه اي برگزار شده و قطعا برگزاري اين كلاس ها مي تواند زمينه رشد و توسعه اين رشته را در استان فراهم كند.
در استان خراسان رضوي بيش از 20 هزار نفر در برنامه هاي كوهپيمايي مشاركت مي كنند و پنج هزار نفر نيز به صورت حرفه اي اين رشته ورزشي را دنبال مي كنند.
7498/1211