ایران مشتاق سرمایه گذاری فرانسه در بخش گردشگری است

تهران-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جمهوری اسلامی مشتاق سرمایه گذاری شركت های فرانسوی در بخش ساخت هتل و آموزش نیروی انسانی در حوزه گردشگری است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مسعود سلطانی فر عصر دوشنبه در دیدار هیات تجاری كشور فرانسه، با تشریح فعالیت های این سازمان و اهداف آن تا سال 1404 افزود: تمایل داریم از تجربیات شركت های فرانسوی درمورد گردشگری، فعالیت های گسترده ای داشته باشیم.
وی در بخش دیگری با اشاره به جایگاه ایران در زمینه آثار و اماكن باستانی، صنایع دستی و فرش تاكید كرد: تحریم های ظالمانه علیه ایران، زمینه فعالیت گردشگری را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است كه امیدواریم پس از توافق وین و باز شدن افق های جدید همكاری، عقب ماندگی جذب توریسم در ایران را جبران كرده و به 20 میلیون گردشگر در سال 1404 برسانیم.
سلطانی فر، با استقبال از سرمایه گذاران فرانسوی در زمینه ساخت هتل و هتلداری افزود: مشاركت فرانسه برای ساخت دو هتل در فرودگاه امام خمینی (ره)، آغاز همكاری تهران و پاریس در صنعت گردشگری است.
سلطانی فر گفت: ایران یكی از كشورهای هدف گردشگران فرانسوی است كه محدودیت های ناشی از تحریم های ناعادلانه مانع از حضور آنان در ایران شده بود.
رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری را یكی از مهمترین راه های ارتباط فرهنگی بین ملت ها خواند و گفت: این مسیر راه خوبی برای بیان واقعیت ها و معرفی ملت ها به جهان است كه باید از آن نهایت استفاده را برد.
وی ادامه داد: قصد داریم با ایجاد هتل های پنج ستاره و گسترش شبكه های حمل و نقل، از ظرفیت های داخلی و خارجی در زمینه آموزش نیروهای مورد نیاز بهره ببریم.
سلطانی فر با تقسیم گردشگران وارد شده به ایران به سه بخش مذهبی،فرهنگی و سلامت یادآور شد: در دو سال گذشته تعداد گردشگران خارجی وارد شده به ایران به پنج میلیون نفر رسیده است.
وزیر كشاورزی فرانسه نیز در این نشست، با اشاره به تمدن چند هزار ساله ایران و فرانسه گفت: ایران دارای اماكن تاریخی بسیار و صنایع دستی غنی است، با توجه به مشابهت های فراوان دو كشور در زمینه گردشگری فعالیت ما گسترش خواهد یافت.
استفان لوفل افزود: علاوه بر ایجاد زیرساخت ها، ایران نیازمند افراد آموزش دیده رستوران داری و هتل داری است كه ما می توانیم در این خصوص تجربیات خود را منتقل كنیم.
رییس بخش تجارت خارجی دولت فرانسه نیز گفت: فعالیت و همكاری مجدد ما با ایران پس از 12 سال برای هر دو كشور سودمند و قابل توسعه است.
ماتیس فكی، با اشاره به سفر نخست وزیر فرانسه به ایران و سفر آتی رییس جمهوری ایران به فرانسه افزود: همكاری های دو كشور بسیار گسترده و درازمدت خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه نخستین مقصد گردشگران جهان در سال گذشته فرانسه بوده است، اضافه كرد: تجربیات خوبی در این زمینه داریم و دانش فنی ما كمك خوبی برای توسعه همكاری های مان در زمینه گردشگری است.
رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با استقبال از مشاركت و اعلام آمادگی هیات فرانسوی پیشنهاد كرد: فعالیت های ایران و فرانسه در سندی تنظیم شود تا در سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به كشور فرانسه به امضای طرفین برسد.
فراهنگ**1293**1540**1027

سرخط اخبار فرهنگ