برگزاري همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات با هدف بررسي مفاهيم اين حوزه

تهران- ايرنا- چهارمين همايش و نمايشگاه راهبري و مديريت فناوري اطلاعات با هدف بررسي مفاهيم سنجش، پايش و كنترل اين حوزه و تجارب موفق و ناموفق سازمان ها و نهادهاي مختلف در اين زمينه در روزهاي 14 و 15 دي ماه سال جاري برگزار مي شود.

به گزارش گروه علمي ايرنا از سازمان نظام رايانه اي تهران، سازوكارهاي سنجش، پايش و كنترل راهبري و مديريت فناوري اطلاعات - معيارها، شاخص ها و متريك ها در اين حوزه و نظام هاي مديريت و فرايند سنجش و پايش و كنترل IT از جمله محورهاي اين همايش هستند.
همچنين سنجش كيفي خدمات و محصولات فناوري اطلاعات، مديريت دارايي ‏هاي فناوري اطلاعات در سازمان ها از ديگر محورهاي اين همايش به شمار مي روند.
رييس دبيرخانه چهارمين همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات با اشاره به فراخوان اين همايش براي پذيرش مقالات گفت: علاقمندان اعم از دانشجويان، متخصصان و كارشناسان حوزه راهبري و مديريت فناوري اطلاعات مي توانند مقاله هاي خود را تا 15 آبان ماه سال جاري به دبيرخانه همايش ارسال كنند.
علي آذركار اظهار كرد: انتخاب كارفرماي برتر در حوزه برون سپاري پروژه هاي IT و برگزاري نشست مشترك بخش دولتي و خصوصي در مورد چالش‌هاي تعريف و اجراي پروژه‌هاي مشاوره در حوزه فناوري اطلاعات، از جمله برنامه هاي اين همايش است.
وي با بيان اينكه اين همايش در مركز مطالعات بهره وري و منابع انساني برگزار مي شود، گفت: نمايشگاهي نيز به منظور معرفي فعاليت ها و خدمات شركت هاي فعال در حوزه راهبري و مديريت فناوري اطلاعات و حوزه هاي مشاوره در حاشيه اين همايش برپا مي شود.
علاقمندان مي تواند اطلاعات مربوط به چهارمين همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات و سوابق همايش هاي گذشته را در وبگاه اين همايش به نشاني www.itcg.ir دريافت كنند. زمان ثبت نام در اين دوره از همايش در روزهاي آتي اعلام مي شود.
در اولين دوره همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات كه در زمستان سال 1391 برگزار شد، به تشريح مفاهيم راهبري سازماني فناوري اطلاعات به عنوان يكي از الزامات رشد و بهره‌وري در سازمان‌ها پرداخته شد.
رويكرد دومين همايش، ارتقاي ظرفيت كارفرمايي در تعريف و اجراي پروژه‏ها و خدمات فناوري اطلاعات بود.
در سومين دوره اين همايش نيز رويكرد مميزي فناوري اطلاعات مدنظر قرار گرفت و تجارب متعدد مديريتي داخلي و بين المللي در اين حوزه تشريح و بررسي شد.
علمي(1)**1201**1834