۲۹ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۱۱
کد خبر: 81766222
۰ نفر
پیشرفت 14 پله ای ایران در شاخص جهانی نوآوری

تهران- ایرنا- مدیر امور ستادهای دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با اشاره به انتشار هشتمین گزارش شاخص جهانی نوآوری 2015، گفت: جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری نسبت به سال گذشته 14 رتبه ارتقا یافته است.

به گزارش گروه علمی ایرنا از دبیرخانه شورای عالی عتف، مهدی پاكزاد در مورد جایگاه ایران در گزارش شاخص جهانی نوآوری اظهار كرد: بر اساس گزارش سال 2014، ایران از بین 143 كشور، در رتبه 120 قرار داشت كه در گزارش امسال شاخص جهانی نوآوری، با 14 پله رشد در جایگاه 106 قرار گرفته است.
وی خاطر نشان كرد: گزارش شاخص جهانی نوآوری كه برای هشتمین سال متوالی منتشر می شود، یكی از معتبرترین گزارش ها در زمینه ارزیابی وضعیت نوآوری كشورها محسوب می شود.
پاكزاد در مورد شاخص های تاثیرگذار در رتبه بندی كشورها توضیح داد: در این گزارش ها، وضعیت نوآوری در كشورها از بعد ورودی ها و خروجی های نوآوری ها مورد تحلیل قرار می گیرد.
وی ادامه داد: بعد ورودی های نوآوری از منظر نهادی، سرمایه انسانی و تحقیقاتی، زیرساخت ها، پیچیدگی های بازار و پیچیدگی های كسب و كار ارزیابی و تحلیل می شود.
مدیر امور ستادهای دبیرخانه شورای عالی عتف افزود: خروجی های نوآوری نیز از منظر خروجی های دانش و فناوری و خروجی های خلاق بررسی می شوند و در نهایت كشورها بر اساس امتیازهای به دست آمده، رتبه بندی می شوند.
علمی(1)**2038**1834