شرایط محیط زیست كشور را به 10 سال پیش بازگردانید

همدان - ایرنا - استاندار همدان از رییس حفاظت محیط زیست كشور خواست شرایط زیست محیطی كشور را به اوایل دهه گذشته بازگرداند.

محمد ناصر نیكبخت روز پنجشنبه در شورای اداری كه با حضور معصومه ابتكار رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد با اشاره به مشكلات زیست محیطی كشورو نگرانی مردم اظهار كرد: وضعیت محیط زیست را به زمانی كه این مجموعه را تحویل دادید، بازگردانید.
وی اضافه كرد: مردم ایران دریاچه ارومیه، هورالعظیم و هوای سالم می خواهند و این ملت خواستار زندگی همراه با ریزگردها نیستند.
وی با ذكر اینكه دولت تدبیر و امید توان بازگرداندن محیط زیست به وضعیت قبلی خود را دارد بیان كرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای تحقق این هدف تلاش زیادی را انجام داده است.
استاندار همدان اضافه كرد: دولت تدبیر و امید در شعارهای انتخاباتی همراه با بهبود معیشت مردم و رونق اقتصاد بحث محیط زیست را نیز مطرح كرد كه این امر گویای اهمیت كار و توجه دولت به این حوزه است.
نیكبخت یادآور شد: در سفر ریاست جمهوری به استان همدان ، دكتر روحانی بر ضرورت آشتی ملی با طبیعت تاكید كردند.
وی تاكید كرد: با توجه به وجود و حضور كارد مجرب و باتجربه در سیستم اجرایی و اداری سازمان حفاظت محیط زیست امكان صلح با طبیعت فراهم است.
وی در ادامه استقبال مردم همدان از رییس جمهور را نشان از پشتیبیانی مردم از دولت و نظام دانست و گفت: دولت های جهان با مشاهده پشتیبانی مردم از دولت به این امر پی بردند كه نمی توانند با تهدید و رفتارهای خارج از تكریم با ملت ایران برخورد كنند.
وی اضافه كرد: سفر هیات دولت به همدان بركات زیادی برای اهالی این استان به همراه داشت كه طبق برنامه تمامی مصوبات تا دو سال آینده اجرایی می شوند.
استاندار همدان كمبود آب را از مشكلات اساسی كشور دانست و بیان كرد: برای مدیریت كمبود آب اقدامات مناسبی انجام شده كه برای توفیق بیشتر دراین بخش نیازمند مشاركت و همراهی مردم هستیم.
وی افزود: یك هزار حلقه چاه غیرمجاز از سال گذشته تاكنون مسدود شده كه ره اورد آن صرفه جویی 90 میلیون مترمكعب آب در همدان بوده است.
استاندار همدان اضافه كرد: در حوزه آبیاری باسیستم تحت فشار استان همدان با مجهز كردن 45 درصدی از اراضی به این سیستم، رتبه اول را دارد.
وی اضافه كرد: نزدیك به 120 تا 130 هزار هكتار از 250 هزار هكتار اراضی همدان به آبیاری تحت فشار مجهز شده كه هر ساله نیز طبق برنامه هشت تا 10 هزار هكتار به این سیستم مجهز می شوند.
نیكبخت ابراز امیدواری كرد: با توجه به كمبود آب وزارت جهاد كشاورزی نسبت به تغییر الگوی كشت اقدام كرده چراكه كاشت محصولات آب بری همچون هندوانه، سیب زمینی به صلاح كشور نیست.
وی از رییس سازمان حفاظت محیط زیست كشور نیز خواست با ارائه راهكاری مشكل تالاب آق گل ملایر كه هم اینك توسط دو استان همدان و یكی از استانهای همجوار مورد بهره برداری قرار می گیرد را رفع كند.
7526/6993

سرخط اخبار استان‌ها