كواچ: در دیدار با آمریكا بهتر بودیم/ باید به فكر تغییرات باشیم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: امروز نسبت به گذشته بهتر بودیم و باید در ادامه مسابقات هم مانند دیدار با آمریكا در زمین بازی كنیم.

به گزارش ایرنا از فدراسیون والیبال، اسلوبودان كواچ پس از شكست 3 بر یك ایران برابر آمریكا در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: به تیم آمریكا تبریك می‌گویم. آنها برای هر امتیاز جنگیدند. نسبت به بازی دیروز، از بازی امروز رضایت بیشتری دارم؛ البته نظرم فقط روی عملكردشان مثبت است و نه از نتیجه بازی.
وی ادامه داد: تیم آمریكا در طول رقابت‌ها درخشید. امیدوارم در چهار بازی باقیمانده مانند امروز بازی كنیم. در توپ‎های برگشتی هنوز هم مشكل داریم و نتوانستیم موفقیتی حاصل كنیم. باید به فكر تغییراتی باشیم تا بهتر بازی كنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال آمریكا نیز در این نشست خبری گفت: این بهتری بازی ما نبود، اما تیم ایران ما را متزلزل كرد.
جان اسپیرا اظهار داشت: از قبل هم دیدار با ایران را جدالی سخت تصور می‌كردم. در دو سال گذشته، با تیم ایران بسیار رو در رو شدیم. در مسابقات قهرمانی جهان، در لیگ جهانی و حتی با این تیم دیدار دوستانه نیز برگزار كردیم.
وی ادامه داد: ما برای اولین بار در تاریخ والیبال به ایران سفر كردیم و در مسابقات لیگ جهانی میزبان آنها بودیم. در هر بازی یك سری پشت پرده های سیاسی هم به دلیل شرایط دو كشور وجود داشت كه خوب و پسندیده نبود، اما در زمین، سیاست مهم نیست. بازیكنان یكدیگر را دوست دارند و به هم احترام می‌گذارند.
سرمربی تیم ملی والیبال آمریكا خاطرنشان كرد: هر دو تیم با شور و انرژی به رقابت پرداختند. ایران خیلی خوب بازی كرد. خوب ترجمه كنید كه چه می‌گویم؛ امروز تیم ایران بیشتر از اینكه استرس پذیر باشد، استرس آور شد. ایران در حمله بسیار پر قدرت است. دید خوبی روی سد دفاعی دارند و با قاطعیت حمله می‌كنند.
اسپیرا عنوان كرد: خوشحالم كه برخی از بازیكنان بی تجربه تیم امروز به تعادل و ثبات رسیدند. این بهتری بازی ما نبود، اما تیم ایران ما را متزلزل كرد. تجربه خوب این بازی را به فال نیك می‌گیرم و برای بهتر شدن از آن بهره می‌برم.
ورزشی(1)**1379