۲۶ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۲۶
کد خبر: 81763007
۰ نفر
قصرشیرین برای ششمین روز غبارآلود است

قصرشیرین - ایرنا - ورود یك توده هوای غبارآلود كه از بامداد روز شنبه هفته جاری قصرشیرین را فرا گرفت برای ششمین روز متوالی در روز پنجشنبه نیز موجب آلودگی و كاهش دید افقی در این شهرستان مرزی شده است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان دید افقی ناشی از گرد و غبار امروز در این شهرستان مرزی را شش هزار متر اعلام كرد و گفت: این میزان چهار هزار متر از حد استاندارد یك هوای سالم كه 10 هزار بوده كمتر است.
حیدر چوپانی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 33 درجه سلسیوس و رطوبت موجود در هوا را نیز 16 درصد ذكر كرد و افزود: پیش بینی می شود بیشینه دمای هوای امروز این شهرستان به 40 درجه سلسیوس بالای صفر افزایش یابد.
وی گفت: غبار موجود برای چند روز آینده نیز بر آسمان قصرشیرین حاكم است و در این مدت برای برخی ساعت ها نیز غلظت غبار و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
وی اظهار كرد: از ابتدای امسال تاكنون آسمان قصرشیرین 92 روز درگیر غبار بود كه در فروردین 9، اردیبهشت 15، خرداد 22، تیر 17 روز، مرداد 13 و در شهریور ماه جاری نیز 15 روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاك همراه بوده است.
گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب كشور نتیجه وزش باد شدید در بیابانهای عراق است كه غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای كشور را آلوده كرده است.
طبق توصیه پزشكان، شهروندان به ویژه افراد مسن، كودكان و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز خودداری كرده و در صورت لزوم از ماسك استفاده كنند.
شهرستان قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت 186 كیلومتر مرز مشترك با عراق دارد.ك/3
2077/7079/8066