۲۵ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۵۷
کد خبر: 81762364
۰ نفر
جهاد دانشگاهي به توسعه پژوهش در استان‎ ها كمك مي كند

اردبيل - ايرنا - معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي گفت: اين مركز علمي به توسعه پژوهش در استان‎ ها كمك مي كند.

به گزارش ايرنا ، سيد سعيد هاشمي روز چهارشنبه در بازديد از بخش‌هاي مختلف جهاد دانشگاهي واحد استان اردبيل افزود: جهاد دانشگاهي نهادي انقلابي، غير‌دولتي و دانش ‌بنيان است كه فناوري و آموزش را توام با يكديگر مد‌نظر قرار داده است.
وي به لزوم توسعه پژوهش و فناوري در استان ‎هاي كم ‌برخوردار تاكيد كرد و گفت: اين واحد علمي با توجه به ظرفيت ‌هاي موجود استان ها در مسير توسعه و پيشرفت علمي اين مناطق تلاش خواهد كرد.
بر اساس اعلام روابط عمومي جهاد دانشگاهي اردبيل ، هاشمي همچنين اظهاراميدواري كرد استان اردبيل نيز بر يك يا دو محور اصلي براي پژوهش بر اساس ظرفيت‌ ها تمركز و با كمك مراكز تحقيقاتي كشور تا سال 1395 به خروجي مورد نظر براي رفع مشكلات استان برسد.
وي گفت: فعاليت مركز درمان ناباروري قفقاز در اردبيل با اين تجهيزات خوب و نيروي انساني مجرب و آموزش ديده قابل تحسين است كه توانسته بار عظيمي از مشكلات زوج ‌هاي نابارور استان و اتباع كشور جمهوري آذربايجان را حل كند.
او اظهار كرد: جهاد دانشگاهي واحد استان اردبيل با اين كه يكي از واحدهاي نوپاي كشور است ولي با همت كاركنان خود زيرساخت ‌هاي مناسبي براي فعاليت‌ هاي آموزشي ، فرهنگي و پژوهشي در استان ايجاد كرده است.
وي با بيان اينكه فعاليت واحدهاي استاني نياز به مساعدت و حمايت‌ هاي مادي و معنوي مسوولان استاني دارد افزود: براي ايجاد مركز درمان ناباروري و سلول درماني و تحقيقات سلولي سرعين در زمين اهدايي بايد همه مسوولان استاني و دفتر مركزي جهاد دانشگاهي دست به دست هم دهند تا اين مركز را در كمترين زمان ممكن احداث و به بهره‌برداري برسانند.
معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي فعاليت مركز رشد فناوري فرآورده‌هاي گياهان دارويي جهاد دانشگاهي اردبيل را ظرفيتي مناسب براي انجام تحقيقات علمي در زمينه گياهان دارويي و توسعه بهره‌برداري از فرآورده ‌هاي آن براي ساخت دارو دانست و بر حمايت از واحدهاي فناور مستقر در آن تاكيد كرد.
6018 /1596