عربستان به مصدومان حادثه بالابر در مكه مكرمه غرامت پرداخت می كند

تهران - ایرنا - پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز سه شنبه به نقل از بیانیه دیوان پادشاهی عربستان اعلام كرد كه به هركدام از والدین كشته شدگان حادثه سقوط بالابر در مكه مكرمه یك میلیون ریال عربستان غرامت پرداخت می كند

این رسانه افزود، همچنین به هر یك از مجروحان قطع عضو شده نیز یك میلیون ریال و به بقیه مصدومان بستری شده در بیمارستان های این كشور نیز مبلغ 500 هزار ریال سعودی غرامت پرداخت خواهد شد.
این بیانیه افزود: والدین افراد فوت شده در حج سال 1437 قمری مهمان عربستان خواهند بود و والدین افراد مجروح نیز با ویزای زیارتی ویژه به این كشور سفر خواهند كرد.
در این بیانیه آمده است: كمیته تحقیق این حادثه در گزارش خود هرگونه شبهه جنایی در این حادثه را به دلیل اینكه طوفان عامل حادثه بوده رد كرد.
در این بیانیه هرگونه ارایه درخواستی از اولیاء دم كشته شدگان یا مجروحان حادثه برای پیگیری و دریافت غرامت مجاز شمرده شده است.
عربستان همچنین شركت بن لادن، مسبب این حادثه را از مشاركت در طرح های جدید منع كرد.
در پی طوفان شدید عصر جمعه گذشته در مكه مكرمه و سقوط یك بالابر در صحن مسجدالحرام علاوه بر كشته و زخمی شدن تعداد زیادی از زائران بیت الله الحرام، 11 زائر ایرانی فوت كردند و 32 زائر ایرانی دیگر مجروح شدند.
**خاورم**1653** 1917