مديركل دارايي استان : يزد از لحاظ امنيت سرمايه گذاري در كشور سرآمد است

يزد - ايرنا - مديركل امور اقتصادي و دارايي استان يزد خواستار توجه مسوولان به وضعيت ركود برخي واحدهاي توليدي و صنعتي در دوران تحريم شد و گفت : اين استان از لحاظ امنيت سرمايه گذاري و نيروي انساني سرآمد است.

به گزارش روابط عمومي اين اداره كل كه روز سه شنبه در اختيار ايرنا قرار گرفته ، علي نمازي در ديدار با مدير جديد شعب بانك كشاورزي يزد با بيان اينكه بورس، گمرك، امور مالياتي، امول تمليكي و بيمه ها و بانك ها ، دستگاههاي تابعه وزارت اقتصاد در اين استان هستند، تعامل و همكاري بين اين مجموعه ها طي يكسال گذشته را خوب ارزيابي و تاكيد كرد :
اين تعامل موجب رشد و پويايي بخش هاي اقتصادي خواهد شد.
وي با تاكيد بر تعامل بيشتر و تشكيل نشست هاي مشترك بين اين دستگاهها از رايزني مسايل اقتصادي استان در ديدار با برخي مقامات كشور و وزير اقتصاد خبر داد و اظهار كرد : در اين ديدار ها ضمن بيان شاخص هاي اقتصادي، مسايل و مشكلات اقتصادي نيز مورد بحث و تبادل نظر قرار مي گيرد و تعامل سيستم اقتصادي مي تواند نقش موثري در ارائه گزارش مستند اقتصادي داشته باشد.
نمازي با بيان اينكه بسياري از مسائل و مشكلات با همفكري قابل حل است خاطرنشان كرد : نبايد مسوولان كشور را با مسائلي كه در سطح استان قابل حل است درگير كرد ، زيرا موجب اتلاف وقت آنها مي شود.
وي با قدرداني از خدمات بانك كشاورزي گفت : اين بانك مورد اعتماد و خواستگاه مردم و داراي شاخص هاي عملكرد مثبت بخصوص در بخش كشاورزي است.
نماينده وزير امور اقتصادي و دارايي در استان يزد در بخش ديگري از سخنانش بر تحقق سياست هاي اقتصادي دولت تاكيد كرد و مهار تورم را از سياست هاي اولويت دار دولت برشمرد و گفت : خروج از ركود اقتصادي نيز در برنامه مسئولان كشور قرار دارد.
وي با اشاره به اقتصاد پساحريم ، بازار و اقتصاد آينده كشور را اميدوار كننده خواند و تصريح كرد : با لغو كامل تحريم ها رونق اقتصادي نيز حركت خود را شتاب خواهد بخشيد .
مدير شعب بانك كشاورزي استان يزد هم در اين ديدار با بيان اينكه اين بانك دولتي است آمادگي خود را براي همكاري با مجموعه و سيستم اقتصادي استان اعلام كرد.
علي كمندي هماهنگي و تعامل دستگاههاي اقتصادي استان يزد در مقايسه با ساير استان هاي كشور را مثبت ارزيابي كرد و كمبود سرمايه و سپرده را از مشكلات سيستم بانكي برشمرد و خواستار ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات صاحبنظران براي رفع اين مشكلات شد.
معاون اقتصادي اداره كل امور اقتصادي و دارايي يزد هم از رشد 27 درصد سپرده هاي اين بانك در سال 93 نسبت به سال 92خبر داد و گفت : ميزان سپرده ها در پايان سال گذشته به شش هزار و 117 ميليارد ريال رسيد.
محمد دهقان منشادي افزود : مانده تسهيلات بانك كشاورزي استان در سال 93 نسبت به سال قبل از آن 18 درصد رشد داشت و به 9 هزار و 347 ميليارد ريال رسيد.
وي با بيان اينكه سهم بخش كشاورزي در تسهيلات اعطايي 74 درصد است گفت : بانك كشاورزي يزد در زمينه جذب سپرده هاي مردم رتبه پنجم كشور را دارد و در زمينه وصول مطالبات در سال گذشته رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.ك/1
1968/8068