دانشجویان هوش مصنوعی پردیس دانشگاه اصفهان در كنفرانس چین درخشیدند

اصفهان- ایرنا- دانشجویان كارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی پردیس دانشگاه اصفهان در مسابقات پیش‌بینی خرید و بازخرید (Purchase and Redemption forecasts) در چین با كسب مقام چهارم در میان چهار هزار و 865 تیم، برگزیده شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری و روابط عمومی دانشگاه اصفهان، این دانشجویان با حمایت مالی و دعوت سایت تجارت الكترونیكی به نام علی بابا (Alibaba) در كنفرانس فینال این مسابقات كه از تاریخ 17 تا 20 آگوست 2015 در شهر هانگ ژو در چین برگزار شد، كار خود را ارائه كردند.
این مسابقات كه از مسابقات لیگ طلایی تیانچی (Tianchi) ، كمیته تحقیق و پژوهش علی بابا در حوزه داده‌كاوی داده‌های حجیم (Big Data Mining) است بر اساس تراكنشهای سال 2013 و 2014 میلیون‌ها كاربر گروه خدمات مالی (Ant Financial Services Group) برای پردازش و پیش‌بینی ورود و خروج نقدینگی حاصل از خرید و بازخرید كالاها و خدمات برگزار شد.
تیم سه نفره دانشگاه اصفهان متشكل از شیوا خزائی، پیام یداللهی و سیداحمدرضا رضیان، دانشجویان كارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی از 12می تا 23 جون (فصل اول مسابقه) و دوم تا 23 جولای (فصل دوم مسابقه در دو بخش) با همكاری مدیر گروه مهندسی هوش مصنوعی دكتر احمدرضا نقش نیلچی و راهنمایی دكتر فریا نصیری مفخم از اعضای هیات علمی دانشكده مهندسی كامپیوتر شركت كردند.
این تیم در دو فصل این مسابقات با به كارگیری ‌روش اس وی ام (SVM) با كرنل آر بی اف (RBF) با پیش‌پردازش و تعدیل بایوس (Bios) موفق به كسب مقام چهارم برای دعوت از این تیم شد.
پردیس دانشگاه اصفهان، تنها تیم ایرانی شركت‌كننده در این مسابقات بوده است.
پردیس دانشگاه اصفهان از سال 1392 آغاز به فعالیت و پذیرش دانشجوی تحصیلات از طریق آزمون سراسری كرده است.
د/3011/6508