وزارت خارجه سوریه: سازمان ملل در قبال جنایات تروریست ها سكوت نكند

تهران – ایرنا – وزارت خارجه سوریه به دنبال حملات تروریستی روز دوشنبه به شهر حسكه طی نامه هایی به سازمان ملل و شورای امنیت بار دیگر مسوولیت نهادهای بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم از طریق همكاری با دولت سوریه را به آن ها یادآور شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه دیروز (دوشنبه) طی دو نامه مشابه به دبیركل سازمان ملل و رییس شورای امنیت، جنایت جدید تروریست علیه غیرنظامیان شهر حسكه را كه به كشته شدن 26 نفر و زخمی شدن 100 نفر دیگر منجر شد، ادامه سلسله جنایات تروریستی و نظام مند گروه هایی مسلح، نظیر داعش، جبهه النصره و جیش الاسلام در جهت ارعاب و تهدید غیرنظامیان و جلوگیری از سرزندگی آن ها و رفتن به كار و مدرسه با هدف فلج كردن زندگی آن ها دانست.
دو حمله انتحاری تروریست ها به دو منطقه مسكونی شهر حسكه همزمان با آغاز مدارس سوریه صورت گرفته است.
وزارت خارجه سوریه در نامه خود از شورای امنیت خواست تا به تعهداتش در زمینه مبارزه با تروریسم و سازمان های افراطی از طریق همكاری با دولت سوریه پایبند باشد. در این نامه ها تاكید شده كه دمشق از هیچ تلاشی برای مبارزه با تروریسم در سوریه به نیابت از كل جهان و در دفاع از ارزش های بشری و صلح و امنیت بین المللی كوتاهی نكرده است.
در ادامه این نامه ها آمده است: این اقدامات تروریستی بدون حمایت مستقیم برخی كشورها مانند تركیه، عربستان و قطر امكان پذیر نمی شد.
وزارت خارجه سوریه تاكید كرده كه دولت سوریه ضمن تاكید مجدد بر تمایل و آمادگی خود برای مقابله با تروریسم و تاكید بر عزم و اراده اش در تحقق وظایفش برای دفاع از ملت، از شورای امنیت و سازمان ملل می خواهد كه این جنایات را محكوم كرده و به مسوولیت خود در مبارزه با تروریسم از طریق اجرای قطعنامه های مربوطه به ویژه قطعنامه های 2170 ،2178 و 2199 عمل كنند.
خاورم**9156/1275

سرخط اخبار جهان