۲۳ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۲۵
کد خبر: 81759243
۰ نفر
دستاوردهاي صنايع دريايي كشور به نمايش درمي آيد

تهران-ايرنا-نمايشگاه دستاوردهاي صنايع دريايي همزمان با نخستين جشنواره دانش‌آموزي دريا مهرماه امسال برگزار مي‌شود.

به گزارش ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، ششمين نشست اعضاي دبيرخانه جشنواره دانش آموزي دريا با حضور دبير ستاد توسعه فناوري و صنايع دانش بنيان دريايي اين معاونت برگزار شد.
دبير ستاد توسعه فناوري و صنايع دانش بنيان دريايي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در اين نشست از دريافت پنج هزار اثر در دبيرخانه نخستين جشنواره دانش آموزي دريا خبر داد و گفت: با توجه به برگزاري دوره نخست جشنواره، براي برنامه ريزي آن با مشكلات و موانع بي شماري روبرو بوديم و موضوع اطلاع رساني در محدوده وسيع استان ها و شهرستان ها دليل تشديد اين امر بود، با اين وجود تاكنون توانسته ايم از تمام نقاط ايران تعداد زيادي آثار دريافت كنيم.
دكتر محمدسعيد سيف افزود: با انجام اقدامات مختلف و ارتباط با سازمان هاي گوناگون از جمله آموزش و پرورش توانستيم دامنه ارتباطي با مخاطبان جشنواره را گسترده تر كنيم.
وي خاطرنشان كرد: همزمان با برگزاري جشنواره اقدام به برپايي نمايشگاه براي سازمان ها و ارگان هاي دريايي كرده ايم تا بستري مناسب براي دانش آموزان فراهم شود تا از دستاوردهاي صنايع دريايي ديدن كنند و بيشتر با مباحث دريا آشنا شوند.

**لزوم توجه به صنايع دريايي در تدوين برنامه ششم توسعه
سيف بر ضرورت توجه به سياست هاي كلي در برنامه ششم توسعه تاكيد كرد و اظهار داشت: توسعه سواحل دريايي از مباحث مهم در برنامه ششم است و از محورهاي اصلي و ضروري مطرح شده و مرتبط با دريا و ساحل دريايي، بحث توسعه سواحل مكران است از همين رو درصدد تداوم برگزاري جشنواره دانش آموزي دريا در سالهاي آتي هستيم.
به گفته وي آثار برتر جشنواره دانش آموزي دريا علاوه بر جوايز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، جوايز ديگري از سوي سازمان ها و ارگان هاي دريافت خواهند كرد.
وي در تشريح برنامه هاي جنبي نخستين جشنواره دانش آموزي دريا گفت: از مهم ترين اقدامات اجرايي در برگزاري هرچه بهتر اين مسابقه مي توان به برگزاري دوره هاي تخصصي آموزشي ساخت و طراحي شناورهاي كنترل از راه دور در پژوهش سراهاي مناطق تهران با همكاري دانشگاه صنعتي شريف و مشاوره علمي به تيم ها در طراحي و ساخت اين شناورها اشاره كرد كه تاكنون حدود 30 تيم دانش آموزي در اين مسابقات شركت كرده اند.
نخستين جشنواره دانش آموزي دريا به همت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با شعار «دريا مسير پيشرفت» مهرماه سال جاري در تهران برگزار مي شود.
علمي**1055**1440