۲۲ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۳۶
کد خبر: 81758422
۰ نفر
جلسات كانون رهپویان وصال شیراز دوباره تعطیل شد

شیراز- ایرنا- جلسات كانون رهپویان وصال شیراز برای دومین بار متوالی در سالجاری به علت آنچه مشكلات وقفی مكان این حسینیه نامیده شد ، نیز تعطیل شده است .

مسوول روابط عمومی كانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز عصر یكشنبه با تائید این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه گروهی رشد و گسترش این كانون را بر نمی تابند و به خانواده واقف زمین حسینیه این كانون، مشاوره های اشتباه می دهند.
احد پاریابی افزود: در موضوع تخلیه حسینیه سید الشهدای كانون رهپویان وصال شیراز، افرادی هستند كه به خانواده واقف مشاوره های اشتباه می دهند لذا كانون رهپویان وصال در این جریان ها خود را در مقابل خانواده جلایر(واقف) نمی داند.
وی گفت: در دفعه قبل (22اردیبهشت ماه امسال)جلسات هفتگی كانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز چند روزی تعطیل شده بود كه مشكلات وقفی این حسینیه با واسطه گری هیاتی از سازمان اوقاف و امور خیریه كشور و خانواده واقف برطرف و جلسات این كانون فرهنگی مجددا برقرار شد.
پاریابی اظهارداشت: در جلسه بررسی مشكلات حسینیه سید الشهدای این كانون توسط كارشناسان سازمان اوقاف و امور خیریه كشور هشت مصوبه تدوین شد كه در نهایت رای صادره به نفع كانون رهپویان وصال صادر شد.
وی اضافه كرد: بر اساس این مصوبه قرار شد حسینیه جدیدی در همان محل به این كانون اختصاص داده شود و جلسات هفتگی این كانون به صورت موقت در حسینیه جدید برگزار شود كه بعد از مدتی دوباره خانواده واقف(جلایر) درهای حسینیه جدید نیز به روی این كانون بسته و فقل زدند.
او با بیان اینكه بر اساس اسناد كسی كه واقف است نمی تواند بعد از وقف، وقف نامه جدیدی را اعلام كند ادامه داد: بعد از این اتفاق خانواده جلایر(واقف) در نامه ای رسمی به كانون اعلام كردند كه تا زمان بهره برداری و ساخت حسینیه جدید در مكان قبلی بمانید و جلسات را برگزار كنید اما با وجود نیمه تمام بودن ساختمان حسینیه جدید و برخلاف وعده های خود به ما حكم بر تخلیه حسینیه قدیمی این كانون دادند.
پاریابی عنوان داشت: ما نیز در تاریخ 15 شهریورماه جاری حسینیه جدید را تخلیه كردیم و به دلیل اخلاقی در این مبحث تا اطلاع ثانوی جلسات این كانون برغم رضایت و عدم رضایت خانواده واقف دیگر در مكان قبلی حسینیه رهپویان وصال برگزار نمی شود.
وی گفت: بحث اختصاص زمین در باغ جنت شیراز به این كانون برای انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی هم اعلام شد اما در این طرح نیز شاهد سیاه نمایی و فضاسازی اشتباه و با غرض برخی از افراد بودیم كه حجت الاسلام انجوی نژاد رئیس كانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال نیز به دلیل ایجاد حواشی از این طرح گذشت كردند.
مسئول روابط عمومی كانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز افزود: هم اكنون تمام تلاش ما در كانون رهپویان وصال شیراز پیدا كردن فضایی به دور از حاشیه در شیراز برای انجام كارهای فرهنگی و مذهبی هستیم كه متاسفانه این اتفاق در آستانه ماه محرم برای كانون رهپویان وصال شیراز رخ داد كه امروز مهمترین دغدغه ما در این كانون برگزاری محافل اهل بیت(ع) متناسب با شان و جایگاه متناسب آنهاست.
او بیان كرد: كانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز فعالیت خودرا از سال 78 در شهر شیراز آغاز كرد و جلسات خود را به صورت هفتگی و در روزهای شنبه در شهر شیراز برپا می كرد كه جلسات هفتگی این كانون با استقبال بی نظیر مردم و جوانان روبرو می شد به طوری كه در جلسات هفتگی این كانون بیش از هفت هزار نفر از مردم و عمدتا جوانان و نوجوانان شركت می كردند.
پاریابی با بیان اینكه كانون رهپویان وصال شیراز تا امروز بیش از 50 هزار نفر عضو فعال دارد كه بزرگترین كاروان راهیان نور، مشهد مقدس و اعتكاف را در كشور به خود اختصاص داده است اظهارداشت: این كانون به دلیل نفوذ برنامه های فرهنگی و مذهبی در بین مردم و جوانان شهر شیراز، در 24 فروردین ماه 87 با یك حادثه بمب گذاری روبرو شد كه در این حادثه كه در بین مراسم معنوی این كانون برگزار شد، 14 نفر از جوانان و نوجوانان عضو این كانون به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
كانون فرهنگی رهپویان وصال 21 اردیبهشت 94 با صدور اطلاعیه ای خبر تعطیلی جلسات هفتگی این هیات مذهبی را در محل حسینیه شهدا (ع) این كانون اعلام كرد.
یكی ازمسوولان كانون فرهنگی رهپویان وصال شیرازروز 21 اردیبهشت جاری ،علت تعطیلی جلسات هفتگی این كانون راوجود پاره ای از اختلافات با اداره اوقاف و امور خیریه در مورد تولیت حسینه سیدالشهدا (ع) عنوان كرده بود.
حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد مسئولیت كانون رهپویان وصال شیراز را بر عهده دارد.ك/3
3002/ 5054