وزیران امور خارجه ایران و بلاروس بر گسترش روابط دو کشور تاکید کردند ..................................................................
مسکو، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 خارجی.سیاسی.روسیه.بلاروس.ایران وزیران امور خارجه ایران و بلاروس با مبادله پیامهایی، پانزدهمین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور را به یکدیگر تبریک گفتند.
به گزارش روز چهارشنبه بخش مطبوعاتی وزارت امور خارجه بلاروس، در پیام وزیر امور خارجه بلاروس به همتای ایرانی خود به سطح عالی همکاریهای دوجانبه که بر پایه دوستی، احترام و اعتماد متقابل قرار گرفته، اشاره شده است.
"سرگئی مارتینف" در پیام خود نوشت: همکاری در عرصه های سرمایه گذاری، انرژی، صنعتی و سایر زمینه های همکاریهای بلاروس و ایران تحرک بیشتر به توسعه روابط دو کشور و تقویت صلح و امنیت بین المللی می بخشد.
در پیام وزیر امور خارجه بلاروس در مورد حفظ آهنگ مثبت کنونی روابط ایران و بلاروس ابراز امیدواری شده است.
وزیر امور خارجه ایران نیز در پیام به همتای بلاروس خود نوشت: روابط ایران و بلاروس در زمینه های مختلف با توجه به اراده سیاسی رهبران دو کشور و رویکردهای مشابه آنها بطور قابل توجهی پیشرفت کرده است. "منوچهر متکی" در پیام خود نوشت: دیدارها در سطح عالی، امضا و اجرای چند قرارداد از جمله موافقت نامه اصولی همکاریهای ایران و بلاروس گواهی بر عزم قاطع دو کشور برای توسعه همکاریها در زمینه سیاسی،اقتصادی، فرهنگی، علمی و صنعتی می باشد.
گفتنی است روابط ایران و بلاروس در سالهای اخیر گسترش فراوان یافته است.
حجم مبادلات اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور در سال 2007 به 75 میلیون و 900 هزار دلار رسید.
اروپام 2242**355** شماره 061 ساعت 14:04 تمام

سرخط اخبار جهان