ایران و کره جنوبی بر ضرورت گسترش همکاری های قضایی تاکید کردند ............................................................
پکن، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 خارجی.اجتماعی.چین.کره جنوبی.
توسعه وگسترش همکاریها و مبادلات دوجانبه بویژه در زمینه امور قضایی در دیدار روز چهارشنبه سفیر ایران در کره جنـوبی با رییس دیوان عالی این کشور مورد تاکید قرار گرفت.
گزارش ایرناازپکن به نقل از سفارت ایران در سئول حاکیست ، " محمد رضا بختیاری "سفیرایران در کره جنوبی در دیدار با"لی یونگ هون"رییس دیوان عالی کره جنوبی که بالاترین مقام قضایی این کشور به شمار می رود ، خواستار افزایش سطح همکاری های دوجانبه بویژه در زمینه امور قضایی شد.
وی با تاکید بر لزوم افزایـش تبادل هیات های قضایی میان دوکشور اظهار امیدواری کرد که این امر موجب ارتقای سطح مناسبات دوکشور در دیگر عرصه هـا شود.
سفیر ایران در کره جنوبی همچنین به نمایندگی از آیت الله شاهرودی رییس قوه قضاییه ایران از مقام کره ای برای سفر به ایران دعوت کرد.
به گزارش ایرنا ، " لی یونگ هون " رییس دیوان عالی کره جنوبی نیز در این دیدار همکاری های تهران - سئول را خوب دانست وبااستقبال از دعوت برای سفر به ایران ابراز امیدواری کرد در فرصت مناسبی بتواندبه ایران سفر کند.
مقام کره ای همچنین متقابلا از آیت الله شاهرودی رییس قوه قضاییه ایران دعوت کرد تا به کره جنوبی سفر کند.
رییس دیوان عالی کره جنوبی گفت:امیدوارم همکاری های دوکشور در زمینه قضایی افزایش یابد و این افزایش آثار مثبتی را در روابط دوکشور داشته باشد.
وی همچنین از تبادل هیات های کارشناسی قضایی دوکشور برای تبادل اطلاعات و افزایش همکاری های قضایی استقبال کرد.
آساق (4) ** 275 ** شماره 038 ساعت 12:23 تمام

سرخط اخبار جهان