۲۲ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۷
کد خبر: 81757693
۰ نفر
دو كانال خردسال و كودك در تلویزیون راه‌اندازی می‌شود

تهران - ایرنا - مدیر شبكه تلویزیون كودك و نوجوان از راه‌اندازی دو كانال جدید زیرمجموعه این شبكه با عناوین خردسال و كودك از مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا - محمد سرشار روز یكشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ارتقای كانال تلویزیونی پویا اظهار داشت: پخش برنامه‌های شبكه تلویزیونی كودك و نوجوان از ابتدای مهرماه 94 برای مخاطب خردسال آغاز می شود.
وی گفت: كانال خردسال شبكه كودك و نوجوان با برند پویا فعالیت خواهد كرد و با افزایش برنامه‌های جدید خود از 5 درصد به 20 درصد و افزایش پخش برنامه‌های ایرانی از 30 درصد به 50 درصد از ساعت 8 تا 14 برای گروه سنی خردسال فعالیت می‌كند.
مدیر شبكه كودك و نوجوان افزود: نظارت دقیق تربیتی بر محتوای برنامه‌ها و متناسب‌سازی آنها با الگوی رشد در این دوره سنی از ویژگی‌های اساسی كانال پویا خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به آغاز پخش آزمایشی كانال تلویزیونی كودك اظهار كرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی كانال كودك شبكه تلویزیونی، پخش آزمایشی برنامه‌های خود را آغاز خواهد كرد.
وی یادآور شد: ‌ویژگی‌های مهم این كانال، تخصصی‌شدن برنامه‌ها برای مخاطب كودك، پخش برنامه‌های جدید با سهم 20 درصد و پخش برنامه‌های ایرانی با سهم 50 درصد خواهد بود.
سرشار خاطرنشان كرد: همچنین پخش آزمایشی كانال كودك از ساعت 14 تا 22 شب خواهد بود؛ برند و هویت بصری كانال كودك در پایان فصل پاییز رونمایی خواهد شد.
وی در ادامه با تاكید بر معرفی پژوهش‌های پشتیبان انجام شده در شبكه كودك و نوجوان گفت: برای راه‌اندازی شبكه تلویزیونی كودك و نوجوان مجموعه‌‌ فشرده‌ای از پژوهش‌ها در قالب ترجمه منابع، مطالعات تصویری، مصاحبه‌های عمیق و... صورت گرفت كه در برنامه راه‌اندازی شبكه تلویزیونی كم‌سابقه بوده است.
مدیر شبكه كودك و نوجوان تصریح كرد: ‌این پژوهش‌ها بر اساس، مخاطب، جدول پخش، قالب‌های برنامه‌سازی و محتوای 140 شبكه تلویزیونی كودك و نوجوان در جهان صورت گرفت و تصویر روشنی از پژوهش‌های جهانی در این زمینه ایجاد كرد.
سرشار در پایان خاطرنشان كرد: پایش محیطی، تجربه سه ساله كانال پویا و شناسایی قوت‌ها و ضعف‌های آن یكی دیگر از پژوهش‌های كلیدی در این برنامه راه‌اندازی بود.
فراهنگ ** 9187 ** 3053**1569