مردم شهر دوگنبدان چشم انتظار بازگشایی سینما

گچساران - ایرنا - سینمای شهر دوگنبدان پس از نیم قرن فعالیت از سال 84 تاكنون تعطیل شده است و مردم همچنان چشم انتظار بازگشتایی این مركز فرهنگی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سینمای این شهر یك صد هزار نفری كه همواره با استقبال مردم روبه رو بود به دلیل بدهكاری و ساختمان فرسوده سال ها تعطیل است.
یك جوان 17 ساله ساكن شهر دوگنبدان گفت: با دیدن تبلیغ فیلم های سینمایی روز كه از تلویزیون پخش می شود به شهرستان های مجاور می رویم تا فیلم مورد علاقه خود را مشاهده كنیم.
علیرضا احمدزاده با اشاره به اهمیت وجود سینما در كاهش توجه جوانان به ماهواره افزود: سینما جایگزینی خوب برای ماهواره است.
وی از مسوولان فرهنگی خواست برای بازگشایی سینما چاره اندیشی كنند.
یك بانوی خانه دار دوگنبدانی گفت: زیرساخت های فرهنگی شهر دوگنبدان پاسخگوی نیاز مردم نیست.
سیما كشاورز با یادآوری عدم وجود سینما، تئاتر شهر و پارك های تفریحی مدرن افزود: تقویت بنیان های خانواده و كاهش گرایش به برنامه های ماهواره ای تنها در صورت وجود جایگزین های مناسب فرهنگی امكان پذیر است.
وی با برشمردن فیلم های ایرانی دارای پیام های اجتماعی پربار به جای برنامه های ماهواره ای كه فرهنگ مصرف گرایی را آموزش می دهند از مسوولان خواست برای پر كردن خلاء زیرساخت های فرهنگی در شهر دوگنبدان چاره اندیشی كنند.
مسوول سینما آزادی گچساران در سال 83 گفت: سینمای گچساران كه از سال 1330 در شهر دوگنبدان با استقبال مخاطبان روبه رو بود در پایان حیات خود به دلیل اكران فیلم های درجه دوم ، فرسوده شدن ساختمان و بدهكاری تعطیل شد.
فرماندار گچساران گفت: سینمای شهر دوگنبدان به مركز فرهنگی و هنری تبدیل خواهد شد.
عبدالرحیم رحیمی افزود: بدهی چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی سینمای این شهر با همكاری طرح توانمندسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان پرداخت شده است.
وی اظهار كرد: ساختمان فعلی سینما تخریب و ساختمان جدیدی در محل آن احداث خواهد شد.
رحیمی گغت: عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی هنری شهر دوگنبدان با محوریت هنرهای نمایشی از مهر امسال شروع می شود.
وی با اشاره به این كه سینمای شهر دوگنبدان از سال84 تاكنون تعطیل بوده است، تصریح كرد: بازگشایی سینما یكی از خواسته های مردم گچساران بوده است.
فرماندار گچساران با یادآوری اهمیت هنر پرمخاطب سینما به عنوان یك جایگزین مناسب برای ماهواره ابرازامیدواری كرد: با اجرای این طرح وتكمیل دو مجتمع فرهنگی هنری در حال اجرای شهر دوگنبدان بتوان گام های بلندی برای اعتلای فرهنگ و هنر این شهرستان برداشت.
شهر یكصدهزار نفری دوگنبدان مركز شهرستان نفتخیز گچساران است.
8143/1662