سركرده القاعده: ابوبكر البغدادی شایسته خلافت نیست

تهران-ایرنا- با تشدید اختلافات میان گروه های تروریستی ، ایمن الظواهری ،سركرده القاعده با حمله به ابوبكر البغدادی سركرده داعش گفت : ما او را فردی شایسته برای خلافت نمی دانیم .

به گزارش خبرگزاری عراقی مستقل (وكالة الصحافه المستقلة )، ایمن الظواهری در پیامی صوتی با حمله به ابوبكر البغدادی سركرده داعش گفت : البغدادی شایسته خلافت نیست .
الظواهری در ادامه افزود: البغدادی با حمایت برخی افراد ناشناس و از طریق زور و انفجار خودروهای بمب گذاری شده به جای ترغیب مردم و دادن حق انتخاب به آن ها ، خود را خلیفه معرفی می كند و اقدام به تشكیل چیزی كرده كه آن را دولت اسلامی می داند.
الظواهری سركرده سازمان تروریستی القاعده با انتقاد شدید از سركرده گروهك تروریستی داعش گفت: در حالی كه غزه به وسیله بمب های اسراییلی به آتش كشیده می شود و می سوزد ، ابوبكر البغدادی هیچ گونه حمایتی از مردم فلسطین و حتی به صورت لفظی و زبانی نكرده است ، تمام هم و غم و فكر و ذكر او در این روزها این است كه همه نسبت به او ابراز وفاداری كنند و او را خلیفه بخوانند ،بدون اینكه نظر آن ها را جویا شود .
الظواهری در ادامه فعالیت های البغدادی را باعث ایجاد فتنه در میان گروهی دانست كه وی آن ها را مجاهدان خواند و تاكید كرد بر اساس ادله شرعی و تاریخی و مستندات موجود، البغدادی لیاقت خلیفه بودن را ندارد .
چندی پیش گروهك تروریستی - تكفیری داعش در لیبی ایمن الظواهری سركرده سازمان تروریستی القاعده را مهدور الدم اعلام كرد.
خاورم **2041**1579