۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8175752
۰ نفر
یک نظرسنجی : مالکی شایسته ترین فرد برای رهبری عراق است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 سیاسی.رهبران کشور.رهبران سیاسی توکیو - نظرسنجی روزنامه ژاپنی آساهی در استان شیعه نشین مثنی در جنوب عراق، نشان می دهد: نوری المالکی نخست وزیر کنونی عراق با 40 درصد محبوبیت، شایسته ترین فرد برای رهبری این کشور دانسته شده است.
روزنامه آساهی روز چهارشنبه در این زمینه نوشت : در این نظرسنجی، شمار کسانی که المالکی را شایسته ترین فرد برای رهبری عراق دانسته اند، نسبت به نظرسنجی پیشین 22 درصد افزایش یافته است .
به گزارش ایرنا به نقل از آساهی ، دراین نظرسنجی فقط شش درصداز شهروندان عراقی ساکن استان مثنی مقتدا صدر رهبر ارتش مهدی را شایسته رهبری عراق دانسته اند که نسبت به نظرسنجی پیشین هشت درصد کاهش یافته است آساهی می نویسد: به نظر می رسد کاهش نفوذ ارتش مهدی که بهتر شدن وضعیت امنیتی و اجتماعی استان مثنی را به دنبال داشته است ، از دلایل اصلی کاهش یافتن محبوبیت مقتدا صدر در میان مردم این استان می باشد.
در این نظرسنجی 99 درصداز پاسخگویان وضعیت امنیتی در استان مثنی را خوب ارزیابی کرده اند و 62 درصد از پاسخگویان نیز گفته اند که وضعیت زندگی آنها نسبت به پیش از جنگ بهتر شده است .
بر اساس این نظرسنجی 77 درصد از پاسخگویان گفته اند که نقش ارتش دفاعی ژاپن در طول استقرار در شهر سماوه برای کمک به بازسازی تاسیسات عمومی در استان مثنی خوب بوده است .
آساهی این نظرسنجی را در طول سه روز درمیان یک هزار و 215 زن و مرد بالغ در استان مثنی انجام داده است .
آساق 280**2110**2** شماره 011 ساعت 07:19 تمام

سرخط اخبار جهان