۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8175729
۰ نفر
مکین بیت المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی خواند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 سیاسی.سیاست.سیاستمداران جان مکین نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه گفت : او از اینکه بیت المقدس پایتخت اسراییل باشد ، طرفداری می کند .
به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی در ماه جولای 1967میلادی پس از اشغال قسمت شرقی بیت المقدس و الحاق آن به دیگر سرزمینهای اشغالی ،آن را پایتخت ابدی خود دانسته است ، ولی جامعه بین المللی این اقدام را به رسمیت نمی شناسد مسلمانان ، اعراب و فلسطینیان ، بیت المقدس را شهر اشغالی و پایتخت کشور فلسطین می دانند .
مکین که روزسه شنبه پس دیدار با عبد الله دوم شاه اردن در گفت و گو با خبرنگاران در امان افزود: عقب نشینی سریع از عراق یک اشتباه است و به نفع ایران و القاعده خواهد بود .
وی همچنین در این گفت و گو که با حضور سناتورهای آمریکایی لیندسی گراهام و جوزیف لیبرمان انجام شد ، اظهار امیدواری کرد که تعداد قربانیان آمریکایی در عراق کاهش یابد .
وی گفت : ما خوشبین هستیم که شمار قربانیان آمریکایی در عراق کاهش یابد نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه ادامه داد : ما راهی طولانی در عراق داریم .
مکین وابسته به محافظه کاران تندرو در دولت آمریکا است و یکی از بارزترین طرفداران استراتژی جرج بوش رییس جمهور آمریکا در جنگ علیه عراق به شمار می آید .
وی در چارچوب سفر دوره ای خود به منطقه روز سه شنبه وارد امان شد .
خاورم 240** ** شماره 180 ساعت 21:55 تمام

سرخط اخبار جهان