نخست وزیری ، مقدمه تدابیر تازه بعدازشکست جناح راست فرانسه ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 سیاسی.روابط بینالملل پاریس - تعداد زیادی از وزرا و نمایندگان مجلس ملی فرانسه، روز سه شنبه در کاخ نخست وزیری این کشور گرد آمدند.
منابع خبری فرانسه تاکنون به جزئیات این جلسه و مسایل مطرح شده در آن اشاره نکرده اند. ;160# در این جلسه، رئیس مجلس ملی فرانسه و رئیس گروه نمایندگان حزب یو ام پ، حزب حاکم ، نیز حضور دارند.
این جلسه بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات روز یکشنبه شهرداریها ترتیب یافته است.
در این انتخابات، جناح چپ رقیب دولت سارکوزی در 30 شهر جایگاه برتری را نسبت به جناح راست حاکم بدست آورد. ;160# با شکست جناح دولت حاکم در شهرداریها، با توجه به نفوذ و حیطه وظایف شهرداریها و شوراهای مناطق، عملا سیاست اجتماعی از سوی جناح چپ فرانسه به اجرا در خواهد امد.
جناح چپ فرانسه در صورت موفقیت در این فرصت بدست آمده و کسب بیلان مثبت، زمینه مساعدی را برای موفقیت در انتخابات آینده ریاست جمهوری خواهد داشت.
روز دوشنبه، به عنوان نخستین اقدام بعد از شکست راستها در انتخابات، سخنگوی الیزه برکنار شد.
نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه، بعد از شکست جناح راست در انتخابات شهرداریها، امروز به وضعیت سخت موجود اقتصادی فرانسه اعتراف کرد.
جلسه روز سه شنبه در کاخ نخست وزیری را می توان نشانه ای از این دانست که دولت فرانسه درصدد درس گیری از نتایج انتخابات شهرداریهااست و قصد دارد در پاسخ به فشار جناح چپ، به اصلاحاتی در دولت دست بزند.
اروپام .1740**2092** شماره 170 ساعت 20:40 تمام

سرخط اخبار جهان