وزنه بردار شايسته ايلامي قهرمان دسته 94 كيلوگرم آسيا شد

ايلام - ايرنا - علي هاشمي وزنه بردار ايلامي تيم ملي در حركت يك ضرب رقابت هاي دسته 94 كيلوگرم قهرماني آسيا در تايلند با ثبت ركورد 168 كيلوگرم اولين مدال طلاي تيم ايران در اين رقابت ها را به گردن آويخت.

به گزارش ايرنا از فدراسيون وزنه برداري، در رقابت دسته 94 كيلوگرم مسابقات آسيايي 2015 پوكت تايلند از ساعت 13:30 در شهر پوكت تايلند آغاز شد كه دو نماينده كشورمان در اين وزن به روي تخته رفتند.
علي هاشمي ملي پوش ايران با اقتدار در حركت يك ضرب و با ثبت وزنه 168 كيلوگرم عنوان نخست و نشان طلاي اين حركت را به خود اختصاص داد.
مصطفي رجايي نيز با ثبت ركورد 155 كيلوگرم در حركت يك ضرب ششم شد.
همچنين هيون جونگ از كره شمالي با 167 كيلوگرم به مدال نقره رسيد و رستم سيباي از قزاقستان با 167 كيلوگرم (اختلاف وزن بيشتر) صاحب مدال برنز در حركت يك ضرب دسته 94 كيلوگرم شد.
رقابت هاي وزنه برداري قهرماني آسيا در روزهاي 15 تا 20 شهريور در شهر پوكت تايلند برگزار مي شود.

** هاشمي در دسته 94 كيلوگرم برنز گرفت
علي هاشمي در رقابت هاي دسته 94 كيلوگرم وزنه برداري قهرماني آسيا با مجموع 376 كيلوگرم، صاحب مدال برنز شد.
به گزارش ايرنا از فدراسيون وزنه برداري، مصطفي رجايي نخستين وزنه بردار ايران بود كه كار خود را در اين دسته شروع كرد. رجايي در حركت اول وزنه 155 كيلوگرمي را بالاي سر برد، اما در دو حركت بعدي به ترتيب وزنه هاي 162 و 163 كيلوگرم را انداخت تا در نهايت با همان 155 كيلوگرم به رتبه ششمي يك ضرب بسنده كند.
علي هاشمي ديگر وزنه بردار ايران بود كه در دسته 94 كيلوگرم روي تخته رفت. هاشمي در حركت يك ضرب نخست وزنه 165 كيلوگرمي را بالاي سر برد و در حركت دوم وزنه 168 كيلويي را با موفقيت مهار كرد و بدين ترتيب طلاي يك ضرب خود را مسجل نمود. هاشمي در حركت سوم موفق به مهار وزنه 144 كيلويي نشد تا با همان 168 كيلو مدال طلاي يك ضرب را بر گردن بياويزد.
بعد از هاشمي، در حركت يك ضرب ، هيون جونگ از كره جنوبي با 167 كيلو دوم شد و سي باي از قزاقستان با همان 167 كيلو و به واسطه وزن بيشتر روي سكوي سوم ايستاد.
حركت دوضرب وزنه برداران دسته 94 كيلوگرم ايران با مصطفي رجايي آغاز شد و او در حركت اول وزنه 191 كيلويي را انداخت، اما در دومين حركت دوضرب آن را بالاي سر برد. رجايي براي حركت سوم وزنه 201 كيلوگرمي را درخواست كرد اما در مهار آن ناموفق بود تا با همان 191 كيلو به كار خود خاتمه داده و رتبه ششم را از آن خود كند.
علي هاشمي ديگر وزنه بردار دسته 94 كيلوگرم ايران در نخستين حركت دوضرب وزنه 202 كيلوگرمي را بالاي سر برد. هاشمي در دومين حركت وزنه 208 كيلوگرمي را درخواست كرد و آن را بالاي سر برد، اما در حركت سوم وزنه 211 كيلوگرم را انداخت تا در نهايت در حركت دوضرب در عين شايستگي به رتبه چهارم قناعت كند.
در حركت دوضرب، سي باز قزاقستاني با 216 كيلوگرم اول شد، هيون جونگ از كره شمالي با 209 كيلوگرم در جايگاه دوم ايستاد و فوكسوانتيان از چين با 208 كيلوگرم و به دليل وزن كمتر نسب به علي هاشمي در جايگاه چهارم ايستاد.
در رده بندي مجموع دسته 94 كيلوگرم، سي با قزاق با 383 كيلو اول شد، هيون جونگ با 376 كيلوگرم در جايگاه دوم ايستاد و علي هاشمي وزنه بردار شايسته ايران با همين ركورد يعني 376 كيلوگرم و تنها بدليل وزن بيشتر به رتبه سوم و مدال برنز قناعت كرد.

** تيم مازندران قهرمان هفتمين دوره مسابقات بوكس جوانان كشور شد
پس از شش روز رقابت بوكسورهاي نوجوان سراسر كشور؛ پرونده اين مسابقات بسته شد و تيم مازندران موفق شد به مقام قهرماني اين دوره از رقابت ها كه به ميزباني ايلام برگزار شد، دست يابد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان ايلام، در اين مسابقات فشرده و نفس گير تيم مازندران با كسب چهار مقام اولي و يك مقام دومي قهرمان شد.
تيم خوزستان با كسب سه مقام اولي توانست مقام دومي كشور را از آن خود كند و تيم هاي لرستان و ايلام صاحب عناوين سوم و چهارم كشور شوند.
تيم بوكس استان ايلام با كسب يك مقام اول و دوم و دو عنوان سومي علاوه بر كسب عنوان چهارم كشور كاپ اخلاق اين دوره از مسابقات را به نيز خود اختصاص دهد.
بيش از 300 بوكسور از 31 استان كشور در قالب 33 تيم از دوازدهم تا 18 شهريور در 13 وزن در سالن شهداي قلاويزان شهر ايلام به رقابت پرداختند.

** دو بانوي ايلامي به اردوي تيم ملي داژبال دعوت شدند
به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان ايلام، كادر فني تيم ملي داژبال از دو بانوي ورزشكار ايلامي براي شركت در اردوي آماده سازي تيم ملي داژبال دعوت كرد.
اردوي آماده سازي تيم ملي داژبال از تاريخ 20 تا 24 شهريورماه در تهران برگزار مي شود تا 6 نفر نهايي عازم به رقابت هاي آسيايي استراليا انتخاب مي شوند.
كادر فني تيم ملي داژبال 30 ورزشكار را به اردوي تيم ملي دعوت كرده است كه در بين آنها نام پروين دولت ياري و ستاره اقليما از استان ايلام به چشم مي خورد.
رقابت هاي داژبال قهرماني آسيا چهارم و پنجم مهر ماه در شهر ملبورن استراليا برگزار مي شود.

** سرپرست هيات هندبال استان ايلام معرفي شد
به پيشنهاد مديركل ورزش و جوانان استان ايلام و با تاييد رئيس فدراسيون هندبال كشورمان، سرپرست جديد هيات هندبال استان منصوب شد.
بر اساس پيشنهاد مدير كل ورزش و جوانان استان ايلام و با توجه به تاييد فدراسيون هندبال كشور، فرشاد صيد احمدي بعنوان سرپرست جديد هيات هندبال استان معرفي شد.
بيش از اين مجيد ارزه گر تصدي رياست هيئت هندبال استان را به عهده داشت.

** مسابقات ليگ فوتبال شهرستان ايلام جام خليج هميشه فارس آغاز شد
مسابقات ليگ فوتبال ايلام با حضور 5 تيم مهرگستر، خيبر چوار، فولاد نوين، مرصاد و كارگران جوان سرطاف در رده سني بزرگسالان از 15 تا 26 شهريور بصورت دوره ايي برگزار مي شود.
در هفته اول اين مسابقات تيم مرصاد با نتيجه 2 بر يك تيم مهر گستر را شكست داد و تيم كارگران جوان سرطاف با نتيجه نزديك 3 بر 2 از سد تيم خيبر چوار گذشت.
هفته دوم ليگ فوتبال شهرستان ايلام جمعه 20 شهريور ماه با ديدار تيم هاي فولاد نوين با كارگران جوان سرطاف و مهر گستر با خيبر چوار پيگيري مي شود.
9002

سرخط اخبار استان‌ها