توصیه سفیر ایران به منتقدان فیلم محمد رسول الله/ بعد از دیدن فیلم قضاوت كنید

دهلی نو ـ ایرنا-سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو پیرامون اخبار و دیدگاههای انتقادی منتشر شده در رسانه های این كشور درخصوص فیلم محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی، از صاحب نظران خواست بعد از دیدن فیلم در باره آن اظهارنظر كنند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران كه روز جمعه منتشر شد، آمده است هر گونه موضع گیری قبل از دیدن فیلم اشتباه، غیر منطقی و نادرست است.
بیانیه سفارت ایران در دهلی نو خطاب به منتقدان این فیلم، تاكید شده است: در فیلم محمد رسول الله هیچ توهینی به ارزشهای اسلامی نشده است .
سفارت جمهوری اسلامی در این بیانیه با اشاره به اینكه ایران همواره پرچمدار دفاع از ارزشهای اسلامی بوده است اعلام كرد:صدور فتوا امام خمینی (ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره سلمان رشدی و موضع گیری های ایران درخصوص محكومیت اهانت به پیامبر گرامی اسلام تائید كننده این موضوع است.
در ادامه بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده است، ایران نخستین كشوری است كه اقدامات تكفیری ها از جمله داعش ، طالبان و صهیونیست ها را محكوم و با آن مخالفت كرده است.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه با اشاره به اشتراكات مسلمانان در اصول و اعمال دینی اعلام كرد باید اظهار نظر در باره موضوعاتی از قبیل فیلم های مذهبی از جمله فیلم محمد رسول الله را به كارشناسان واگذار كرد.
در پایان بیانیه سفارت جمهوری اسلامی اضافه شده است نباید چنین مسائلی باعث ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شود زیرا جهان اسلام بهای سنگینی را بابت چنین اختلافاتی می پردازد.
'سید احمد بخاری' امام شاهی مسجد دهلی نو در نامه ای به غلامرضا انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو از ساخت فیلم محمد رسول الله (ص ) انتقاد كرده و گفته است درچند روز گذشته از روزنامه ها مطلع شدم كه در ایران فیلمی تهیه شده كه در آن شبیه پیامبر و صحابه به نمایش گذاشته شده است.اسلام اجازه چنین كاری را نمی دهد.
روزنامه هندی نوبهارات نیز در گزارشی از بمبئی نوشت تعدادی از مردم نسبت به تصویر چهره پیامبر در فیلم كارگردان ایرانی ناراحت هستند و خواستار برخورد با الله راخا رحمان آهنگ ساز این فیلم شده اند.
رییس دارالعلوم اهل سنت نیز می گوید ایجاد جنجال برسر فیلم مناسب نیست چرا كه هنوز كسی این فیلم را ندیده است و نباید دراین مورد وارد سیاست بازی شد.
فیلم تاریخی محمد رسول الله به كارگردانی مجید مجیدی كه با استقبال گسترده ای در داخل ایران مواجه شده است داستان زندگی كودكی پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (ص) در (سده ۶ (میلادی)) را روایت می‌كند. این فیلم در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۳ برای اولین بار اكران شد.
اكران عمومی فیلم محمد رسول الله از چهارم شهریور در سراسر ایران (در ۱۴۳ سینما و اكران بین‌المللی آن از ۵ شهریور ماه همزمان با جشنواره مونترال آغاز گردیده است.
*آساق*264*1600**1485** 1701

سرخط اخبار جهان