نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري منتشر شد

شهركرد – ايرنا – نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري چاپ و روانه بازار شد.

مؤلف و گردآورنده نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري،اظهار داشت: اين دايره المعارف، در 423 صفحه تهيه، تدوين و چاپ شده است.
فرهاد رئيسي دهكردي روز پنجشنبه در گفت‌و‌گو با ايرنا افزود: نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري، به شمارگان يك هزار و 100 نسخه به چاپ رسيد.
وي افزود: قيمت هر جلد از اين دايره المعارف، 55 هزار ريال تعيين شده است.
رئسي دهكردي تصريح كرد: موقيعيت جغرافيايي، جاذبه‌هاي طبيعي، مناطق حفاظت شده، آثار مهم فرهنگي و تاريخي، كوهستان‌ها و كوه‌هاي مهم مناطق مختلف چهارمحال و بختياري، در نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي استان، معرفي شده است.
مؤلف و گردآورنده نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري بيان داشت: اميدواريم مسوولان مربوطه، با حمايت از دست‌اندركاران اين مجموعه همكاري لازم را داشته باشند.
وي اضافه كرد: در آينده‌اي نزديك، اقدامات لازم براي تهيه، تدوين و چاپ دومين جلد دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري، با اولويت معرفي دره‌ها، اشگفت‌ها و چشمه‌هاي استان و همچنين قللي كه در جلد يك نيامده، انجام مي‌شود.
رئيسي دهكردي عنوان داشت: حمايت از چنين طرح‌هايي، نقش مهمي در معرفي هر چه بهتر و بيشتر چهارمحال و بختياري، به گردشگران و كوهنوردان داخلي و خارجي و جذب سرمايه گذاران بخش گردشگري دارد.
وي اظهار كرد: معرفي استان سرسبز و زيباي چهارمحال و بختياري، با داشتن قلل و رسته كوه‌هاي مرتفع، آبشارهاي اعجاب انگيز، چشمه سارهاي بديع و پرآب، يخچال‌هاي طويل و شگفت انگيز، غارهاي عميق و پيچ در پيچ، مناطق حفاظت شده بكر و جاذبه‌هاي توريستسي منحصر به فرد به همه طبيعت دوستان و كوهنوردان كشور و دنيا، مهمترين هدف از چاپ نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري به شمار مي‌رود.
به گزارش ايرنا، ژاله آزادگان، ويراستاري نخستين دايره المعارف صعود به كوه‌هاي چهارمحال و بختياري را انجام داده است.
چهارمحال و بختياري در سلسله كوههاي زاگرس قرار دارد و بيش از 20 قله در اين استان وجود دارد.
/2097/7362

سرخط اخبار استان‌ها