درراستای مقابله با ورود پیش سازهای تبدیل مواد مخدر به افغانستان ایران مسوولیت عملیات تاست در منطقه را عهده دار شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 اجتماعی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:به منظور مقابله با ورود مواد پیش سازبه کشور افغانستان برای تهیه هرویین، کراک و کریستال ، سازمان ملل ایران را به عنوان مسوول عملیات تاست در منطقه معرفی کرد.
سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم روز دوشنبه با بیان این مطلب در آخرین نشست خبری سالانه خود در مجموعه فرهنگی شقایق تهران اظهار داشت: هم اکنون ایران از سوی جامعه جهانی به عنوان مرکز کاهش آسیب، تقاضا و مبارزه با مواد مخدر در سطح جهانی معرفی شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا وی افزود : پیش سازهای مشتقات تریاک تاکنون از کشور ایران به افغانستان قاچاق نشده است اما به دلیل این که سالانه نزدیک به 10هزار تن مواد پیش ساز وارد افغانستان می شود ، مبارزه با ورود این نوع مواد امری لازم و ضروری است که به زودی با مسوولیت کشورمان در منطقه با عنوان عملیات تاست آغاز می شود.
پیش سازها مواد شیمیایی هستند که برای تبدیل تریاک به هرویین، کراک موجود در منطقه و کریستال در لابراتورهای غیر مجاز درکشور افغانستان مورد استفاده قرار می گیرند.
به گواه کارشناسان حوزه مبارزه با مواد مخدر کشورمان این مواد هم اکنون در اروپا تولید و راهی کشور افغانستان می شود.
شماره 036 ساعت 10:50 تمام

سرخط اخبار جهان