140 مدرسه در مناطق محروم بهره برداري مي شود

ساري - ايرنا - مديرعامل بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام(ره) گفت : همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد 140 باب مدرسه در مناطق محروم به بهره برداري مي رسد.

به گزارش ايرنا، عارف نوروزي روز چهارشنبه در آيين افتتاح پروژه هاي اقتصادي، اشتغالزا و محروميت زدايي اين بنياد در بابل ظرفيت گنجايش مدارس فوق را 15 هزار نفر اعلام كرد.
وي با بيان اينكه اين مدارس هديه رهبر معظم انقلاب است كه توسط اين بنياد احداث شده گفت : سهم مازندران از اين تعداد سه مدرسه است كه با اين تعداد شمارمدارسي كه اين بنياد در مازندران احداث كرده به 18 باب رسيده است.
وي با بيان اينكه در همه استانها بنياد بركت با رعايت عدالت در تخصيص منابع موفق به ورود براي محروميت زدايي شده است افزود : 11 طرح توانمند سازي اقتصادي با حجم اعتبار يك هزار و 460 ميليارد ريال و ظرفيت اشتغال چهار هزار و 800 نفر در كشور ارايه شده كه از تعداد چهار طرح به كارآفرينان واگذار شده است.
وي ادامه داد : امروز نيز شش طرح توليدي و اقتصادي با حجم سرمايه گذاري بيش از يك هزار ميليارد ريال در مازندران به بهره برداري رسيد.
وي حجم سرمايه گذاري اين بنياد از ابتداي شروع به فعاليت تاكنون را 42 هزار و 500 ميليارد ريال اعلام كرد و افزود : 20 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري دردست اجرا مي باشد.
نوروزي ادامه داد : سهم مازندران از اين مقدار سرمايه گذاري يك هزار و 100 ميليارد ريال بوده است.
مديرعامل بنياد بركت افزود : اين بنياد همچنين 600 يتيم زير 10 سال از مناطق محروم مازندران و نقاط روستايي را زير پوشش دارد.
وي افزود : تاكنون 600 نفر در مازندران در زمينه تعميرات مسكن و اشتغال خانگي با حجم اعتبار 25 ميليارد ريال از سوي اين بنياد مورد حمايت قرار گرفتند.
امروز با حضور مسوولان بنياد بركت 14 پروژه توليدي و اقتصادي و محروميت زدايي در مازندران به بهره برداري رسيد.ك/3
7328/6097/1042