تكمیل طرح های صنعتی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

ارومیه ـ ایرنا ـ معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت از تكمیل طرح های نیمه تمام صنعتی با بیش از 60 درصد از اولویت های این وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا، محسن صالحی نیا روز چهارشنبه در بازدید از چند طرح تولیدی، صنعتی در شهرستان خوی اظهار كرد: در این مرحله هم اولویت با طرح هایی است كه تولیدات آنها ارزش و قابلیت صادرات دارد یا از ارزش افزوده بالایی برخوردار است.
وی رفع مشكلات واحدهای تولیدی را دومین اولویت كاری وزارت صنعت در سال جاری ذكر كرد و افزود: در این زمینه نیز ستاد تسهیلات استانی با ریاست استانداران در استان های كشور راه اندازی و آیین نامه های آن نیز ابلاغ شده است.
صالحی از افزایش تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جذب تسهیلات به بخش صنعت و معدن در سال جاری خبر داد و گفت: در تلاش هستیم امسال سقف تسهیلات در این بخش را از 31 درصد سال قبل به 40 درصد افزایش دهیم كه افزایش آن نقش بسزایی در تامین نقدینگی واحدهای صنعتی كشور خواهد داشت.
رییس سازمان گسترش و نوسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این بازدید روند رفع مشكلات واحدهای صنعتی استان آذربایجان غربی را با مدیریت استاندار و همكاری نمایندگان مجلس بسیار مطلوب ارزیابی كرد و گفت: نوسازی صنعت در كشور در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد و برای رسیدن به این هدف واحدهای نیازمند نوسازی در دست مطالعه است.
نوروززاده اظهار كرد: واحدهایی كه در كشور نیاز به نوسازی و بازسازی داشته باشند از سوی سازمان گسترش و نوسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت به اشكال مختلف حمایت می شوند.
وی در ادامه با اشاره به تلاش سازمان گسترش و نوسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای كاهش مشكلات اجرای اصل 44 و خصوصی سازی در بخش صنعت گفت: با این اقدام بستر برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله لاستیك سازی در كشور فراهم شده است.
رییس كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و معاونان امور مجلس، صنایع و گسترش و نوسازی صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان خوی از نزدیك از هشت واحد بزرگ صنعتی این شهرستان از جمله كارخانه نساجی ، تولید نمك یددار، واحد تولید شیشه، دخانیات و تولید كنسانتره و آب میوه بازدید و مسایل و مشكلات این واحدها را بررسی و راهكارهای لازم برای كاهش مشكلات آنها را ارایه كردند.
14 درصد صنعت استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی متمركز شده و این شهرستان بعد از ارومیه در بخش صنعت در رتبه دوم قرار گرفته است.
شهرستان 354 هزار نفری خوی در 134 كیلومتری شمال ارومیه مركز آذربایجان غربی واقع است.
2077/7128/1905