حمايت از تكميل طرح هاي نيمه تمام صنعتي از اولويت هاي اصلي وزارت صنعت معدن و تجارت است

اروميه ـ ايرنا ـ معاون صنايع وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: حمايت از تكميل طرح هاي نيمه تمام صنعتي با بيش از 60 درصد از اولويت هاي اين وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، محسن صالحي نيا روز چهارشنبه در بازديد از چند طرح توليدي، صنعتي در شهرستان خوي اظهار كرد: در اين مرحله هم اولويت با طرح هايي است كه توليدات آنها ارزش و قابليت صادرات دارد و يا از ارزش افزوده بالايي برخوردار است.
وي رفع مشكلات واحدهاي توليدي را دومين اولويت كاري وزارت صنعت در سال جاري ذكر كرد و افزود: در اين زمينه نيز ستاد تسهيلات استاني با رياست استانداران در استان ها ي كشور راه اندازي شدع و آيين نامه هاي آن نيز ابلاغ شده است.
صالحي از افزايش تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت براي جذب تسهيلات به بخش صنعت و معدن در سالجاري خبر داد و گفت: در تلاش هستيم امسال سقف تسهيلات در اين بخش را از 31 درصد سال قبل به 40 درصد افزايش دهيم كه افزايش آن نقش بسزايي در تامين نقدينگي واحدهاي صنعتي كشور خواهد داشت.
رييس سازمان گسترش و نوسازي وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در اين بازديد روند رفع مشكلات واحدهاي صنعتي استان آذربايجان غربي را با مديريت استاندار و همكاري نمايندگان مجلس بسيار مطلوب ارزيابي كرد و گفت: نوسازي صنعت در كشور در اولويت برنامه هاي اين سازمان قرار دارد و براي رسيدن به اين هدف واحدهاي نيازمند نوسازي در دست مطالعه است.
نوروززاده اظهار كرد: واحدهايي كه در كشور نياز به نوسازي و بازسازي داشته باشند، از سوي سازمان گسترش و نوسازي وزارت صنعت، معدن و تجارت به اشكال مختلف حمايت مي شوند.
وي در ادامه با اشاره به تلاش سازمان گسترش و نوسازي وزارت صنعت، معدن و تجارت براي كاستن از مشكلات اجراي اصل 44 و خصوصي سازي در بخش صنعت گفت: با كاهش اين مشكلات بستر براي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف از جمله لاستيك سازي در كشور فراهم شده است.
رييس كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي و معاونان امور مجلس ، صنايع و گسترش و نوسازي صنايع وزير صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان خوي از نزديك از هشت واحد بزرگ صنعتي اين شهرستان از جمله كارخانه نساجي ، توليد نمك يددار ، واحد توليد شيشه ، دخانيات و توليد كنسانتره و آب ميوه بازديد و مسايل و مشكلات اين واحدها را بررسي و راهكارهاي لازم براي كاهش مشكلات آنها را ارايه كردند.
به گزارش ايرنا، 14 درصد صنعت استان آذربايجان غربي در شهرستان خوي متمركز شده و اين شهرستان بعد از اروميه در بخش صنعت در رتبه دوم قرار گرفته است.
شهرستان 354 هزار نفري خوي در 134 كيلومتري شمال اروميه مركز آذربايجان غربي واقع است.ك3
7128/1905

سرخط اخبار استان‌ها