۱۷ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۳۳
کد خبر: 81752270
۰ نفر
سامانه جامع گردشگري قزوين رونمايي شد

قزوين- ايرنا- سامانه جامع گردشگري استان قزوين با عنوان 'بزنيم بيرون' با هدف معرفي جاذبه هاي گردشگري، تاريخي و تفريحي اين استان روز سه شنبه به صورت رسمي آغاز بكار كرد.

به گزارش ايرنا، مدير پرتال جامع گردشگري قزوين در اين خصوص گفت: اين سامانه در هفت بخش كلي شامل طبيعت گردي، هنرگردي، تاريخ گردي، گردشگري مذهبي، شهرگردي، چطوري بخريم؟ و كجا بمونيم؟ راه اندازي شده كه هر كدام از دسته بندي ها به معرفي كامل جاذبه هاي اين استان مي پردازد.
يحيي محمدي نيا افزود: اين سامانه در بيش از 41 موضوع اقدام به شناسايي و معرفي جاذبه هاي طبيعي، تاريخي و تفريحي استان قزوين كرده است تا از اين طريق اطلاعات جامعي را در خصوص هركدام از اين اماكن و ظرفيت ها در اختيار مخاطبان خود قرار دهد.
وي اظهاركرد: در پرتال جامع گردشگري قزوين داده هاي كاملي از قبيل معرفي مكان، اطلاعات تماس، محل قرار گيري و جانمايي روي نقشه، نحوه دسترسي به مكان مورد نظر با خودروي شخصي و وسايل حمل و نقل عمومي، ويژگي ها و مشخصات، امكانات، نحوه و محدوديت هاي استفاده، پيشنهادات ويژه، تاريخچه، سيماي عمومي، زمان مناسب بازديد، سانس ها، نقاط مثبت و منفي، گالري تصاوير، گالري صوت و فيلم در قالبي زيبا و نوين به مخاطبان عرضه مي شود.
اين مسوول ادامه داد: همچنين اين سامانه رويدادهاي تفريحي موجود در استان قزوين اعم از مسابقات ورزشي، نمايشگاه ها و همايش ها، اجراي تئاتر ها، اكران فيلم ها و برگزاري جشنواره هاي مختلف فرهنگي، هنري و ورزشي را زير پوشش قرار داده و اقدام به معرفي كامل آنها به مخاطبان خود به همراه شمارش معكوس تا پايان رويداد مي كند.
محمدي نيا با بيان اينكه از جمله موارد كليدي در اين پرتال مي توان به بخش برنامه ريز تفريح و سفر شهري به منظور معرفي بهينه اماكن و ظرفيت ها اشاره كرد؛ افزود: كاربران در بخش برنامه ريز پرتال بزنيم بيرون مي توانند هزينه مد نظر، زمان مورد نياز، بخش هاي مورد علاقه خود را ارايه داده و از نزديك ترين مكان ها مد نظر خود بر اساس داده هاي اعلامي استفاده كنند.
وي تصريح كرد: بزنيم بيرون تنها مجموعه هوشمندي است كه بر مبناي منطقه محل سكونت، ميزان وقت موجود براي تفريح، گروه هاي سني، جنسيت و علاقه مندي هاي مخاطبان، آنان را دسته بندي كرده و اقدام به معرفي پيشنهادات تفريحي و گردشگري به آن ها مي كند.
محمدي نيا افزود: از ديگر سو بخش هاي اخبار و مجله خبري نيز دو حوزه اصلي فعاليت پرتال بزنيم بيرون به شمار مي رود كه ماموريت اطلاع رساني و آگاهي بخشي را بر عهده دارند به نحوي كه اخبار مربوط به جاذبه ها و رويداد ها ذيل همان مكان نمايش داده خواهد شد و كاربران با مراجعه به هر كدام از بخش هاي اين پرتال، مي توانند به آرشيو تمامي اخبار و گزارش هاي مربوطه دسترسي داشته باشند.
وي افزود: در كنار اين موارد تمامي كاربران و مشاغل مرتبط مي توانند با عضويت رايگان در سامانه بزنيم بيرون نسبت به ثبت مكان ها و رويدادهاي جديد در سطح استان قزوين اقدام نموده تا از امكانات متنوعي همچون برنامه ريز پيشرفته و معرفي رايگان به مخاطبان استفاده كنند.
سامانه بزنيم بيرون كار خود را از اسفند ماه سال گذشته با هدف معرفي جاذبه هاي گردشگري و تفريحي كشور آغاز كرده بود؛ اين پرتال در نسخه آزمايشي خود به معرفي بيش از 7000 جاذبه هاي گردشگري و تفريحي استان تهران پرداخت و هم اكنون نيز استان قزوين را زير پوشش قرار داده است.
پرتال جامع گردشگري بزنيم بيرون هم اكنون در تارنماي www.bezanimbiroon.ir در دسترس علاقه مندان قرار داشته و به زودي با ارايه خدمات متنوعي در قالب اپليكيشن هاي موبايل، راه اندازي استان هاي مختلف فعاليت خود را به صورت گسترده دنبال خواهد كرد.
7389/ 6128