۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8175225
۰ نفر
تاوان سیاست های سارکوزی را حزب او.ام.پ می پردازد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 پاریس - تاوان سیاست های سارکوزی که از 10 ماه پیش سکان دار قوه اجرایی فرانسه شده است را حزب او.ام .پ از جناح راست می پردازد.
به گزارش ایرنا از پاریس در حالی که در دور نخست انتخابات شهرداری ها، جناح چپ فرانسه توانست برتری در ده شهر که سابق بر این در اختیار جناح راست فرانسه بود را به دست آورد ، این بار و در دور دوم که فردا (یکشنبه ) آغاز می شود، احزاب چپ در نظر دارند 30 تا 40 شهر دیگر با جمعیت بالای 30 هزار نفر را از نامزدهای حزب او.ام .پ بگیرد.
اگر چه انتخابات شهرداری ها دارای برد داخلی است و تمامی احزاب از آن استفاده ملی نمی کنند، ولی این موضع از هم اکنون سارکوزی را وادار کرده است تا نسبت به ترمیم کابینه اقدام کند.
افزایش قدرت خرید مردم که سارکوزی آن را به عنوان شعار محوری خود در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده بود، عملا در زندگی روزمره مردم فرانسه احساس نمی شود و قدرت خرید آنان از سال 2000 تاکنون بیش از شش درصد کاهش داشته است .
وضعیت بد اقتصادی فرانسه و پیش بینی 1/8 رشد اقتصادی فرانسه برای سال 2008 میلادی ، اصلاحات پیشنهادی سارکوزی را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد که بر این امر باید کسری تراز تجاری 40 میلیارد یورویی فرانسه را نیز افزود.
به گفته کارشناسان ، در نخستین دور انتخابات شهرداری ها، احزاب چپ فرانسه موفق شدند با بسیج مردم ، انتخابات بیشتر شهرهای بزرگ از جمله پاریس را به دور دوم بکشانند . می توان پیش بینی کرد که فردا با شرکت انبوه مردم فرانسه ، جناح چپ خواهد توانست اکثریت شهرداری های فرانسه را به دست آورد.
;160# در بسیاری از شهرهای بزرگ اگر چه رقابت به صورت جناح چپ و راست مطرح می شود اما حزب راست میانه آقای بایرو با به دست آوردن 7/6 درصد آراء به عنوان جناح سوم مطرح است و حزب وی توانسته در بعضی از شهرها نقش کلیدی واساسی داشته باشد.
اروپام .1553**271/2092 شماره 109 ساعت 17:13 تمام

سرخط اخبار جهان