۱۶ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۱۳
کد خبر: 81751430
۰ نفر
تعداد قربانیان كرونا در اردن به چهار نفر رسید

تهران-ایرنا- وزارت بهداشت اردن روز دوشنبه اعلام كرد كه تعداد قربانیان مبتلا به ویروس كرونا در این كشور به چهار تن رسید.

به گزارش روزنامه اردنی «العرب الیوم»؛ دكتر محمد العبداللات مدیر بیماری های واگیردار وزارت بهداشت اردن اعلام كرد كه چهارمین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس كرونا در این كشور به ثبت رسید.
‌وی افزود:‌ متوفی 78 ساله كه در یكی از بیمارستان های ویژه در امان پایتخت تحت درمان بود و از بیماری سرطان خون رنج می برد،‌ ماه گذشته دچار ویروس كرونا شده بود.
العبداللات تصریح كرد:‌ هفت شهروند این كشور در سال جاری به ویروس كرونا مبتلا شدند كه چهار تن آنها جان خود را از دست دادند. حال یكی از مبتلایان به این ویروس رو به بهبودی است و دو تن دیگر تحت درمان قرار دارند.
وزارت بهداشت عربستان نیز روز جمعه با صدور بیانیه ای از درگذشت یك شهروند عربستانی در اثر ابتلا به بیماری كرونا خبر داد.
وزارت بهداشت عربستان همچنین اعلام كرد كه 6 مورد جدید از ابتلا به این بیماری در این كشور مشاهده شده است.
این 6 نفر در شهرهای ریاض، الخرج و النماص به ویروس این بیمار كشنده مبتلا شده اند.
بیانیه وزارت بهداشت عربستان یادآورشد كه شمار افراد مبتلا به بیماری مرس به یكهزار و 205تن افزایش یافت. همچنین یكی از افراد مبتلا به این بیماری در ریاض جان خود را از دست داد و بدین ترتیب شمار تلفات حاصل از این بیماری از زمان پیدایش آن در ژوئن 2012 در عربستان به 513 تن بالغ شد.
ویروس كرونا نخستین بار در سال 1960 كشف شد كه موجب بروز بیماری هایی از خانواده سرما خوردگی در انسان و حیوانات می شود و از ویژگی آنها زوائد تاج مانند بر روی سطوح دیواره ویروس ها است.
علایم این بیماری هنوز ناشناخته است، اما از علایم اصلی آن تب، سرفه، تنگی نفس و مشكلات حاد تنفسی است. بیمار ممكن است سرفه های چند روزه ظاهرا بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشكلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی، پریكاردیت و نارسایی كلیه نیز گزارش شده است.
سازمان بهداشت جهانی اعلام كرده است: 35درصد مبتلایان به ویروس كرونا جان خود را از دست می دهند .
خاورم**9329** 3404