انتخابات مجلس ایران همچنان در صدر اخبار رسانه های خارجی ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/12/86 شرکت گسترده و حضور پرشور مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، همچنان در صدر اخبار رسانه های خارجی قرار دارد.
شبکه تلویزیونی العربیه از استقبال خوب مردم سراسر ایران در ساعات اولیه برگزاری هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه خبر داد.
حسن فحص ، خبرنگار این شبکه درباره برگزاری انتخابات مجلس ایران گفت : استقبال مردم درساعات اولیه صبح امروز خوب بوده و برخی از رای دهندگان این ساعت را برای رای دادن ترجیح داده اند.
وی که به همراه ده ها خبرنگار خارجی دیگر به منظور پوشش انتخابات مجلس در ایران به سر می برد ، تصریح کرد : انتظار می رود بعد از ظهر امرور حضور مردم در پای صندوق های رای گسترده تر شود.
شبکه تلویزیونی سی .ان .ان هم با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق های رای ، گفت : آیت الله خامنه ای ، رهبر ارشد ایران ، نیز رای خود را در تهران به صندوق انداخت .
به گفته سی ان ان، رهبر عالی ایران از مردم خواست نامزدهایی را برگزینند که ضد آمریکایی باشند و به اسلام به شدت وفادار مانده باشند.
یکی از رای دهندگان به خبرنگار سی ان ان که از حضور گسترده مردم متعجب شده بود ، گفت : با این که برخی می گویند مردم شرکت نخواهند کرد اما ما در پای صندوق های رای حضور داریم .
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از تهران ضمن تحلیل موقعیت جناحهای سیاسی حاضر درانتخابات، تاکید کرد که پارلمان ایران در منطقه خاورمیانه بی نظیر و واقعی ترین پارلمان است .
این خبرگزاری نوشت : مجلس ایران درقیاس با مجالس سایر کشورهای منطقه از قدرت و اختیارات زیادی برخوردار است .
در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار هزار و 755 نفر از 207 حوزه انتخابیه با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.
مجموع شعب اخذ رای در این دور از انتخابات 45 هزار و 75 شعبه اعلام شده این در حالی است که در انتخابات دوره گذشته مجلس شورای اسلامی ، 39 هزار و 885 شعبه اخذ رای در کل کشور فعال بودند.
مردم سراسر کشور برای انتخاب 290 نماینده خود از ساعت 8 بامداد امروز (جمعه ) به پای صندوق های رای رفتند.
1543**1508**1543 شماره 085 ساعت 13:36 تمام

سرخط اخبار جهان