انگور باغات كازرون فارس به كشورهاي حوزه خليج فارس صادر مي شود

شيراز - ايرنا- مدير جهادكشاورزي شهرستان كازرون از برداشت انگور از باغات اين منطقه گرمسيري شهرستان خبر داد و گفت : انگور اين منطقه از استان فارس علاوه بر فروش در بازار داخلي بخشي از آن هم به لحاظ كيفيت بالا به مقصد كشورهاي حوزه خليج فارس بارگيري و صادر مي شود.

عبدالصاحب قائمي يكشنبه در حاشيه آغاز برداشت انگور از باغات منطقه دوان كازرون درگفت و گو با خبرنگار ايرنا سطح زيركشت انگور در كازرون را 26 هزار هكتار عنوان كرد كه از اين ميزان 17 هزار هكتار آبي و مابقي ديم مي باشد.
قائمي با اشاره به اينكه از هر هكتار باغ انگور 2 تن محصول برداشت مي شود اظهار داشت : اين ميزان توليد علاوه بر عرضه در بازارهاي استان فارس به استانهاي همجوار وبخشي هم به كشور هاي حاشيه خليج فارس فرستاده مي شود .
به گفته قائمي درشهرستان كازرون در دو فصل انگور برداشت مي شود كه زمان برداشت مناطق گرمسيري از ارديبهشت ماه تا پايان خرداد ماه و در مناطق سردسيري از اوائل شهريور ماه تا پايان مهرماه برداشت مي باشد. مدير جهاد كشاورزي اضافه كرد: در شهرستان كازرون حدود 30 نوع انگور توليد مي شود كه مهمترين آنها عسكري ،ريش بابا ،كماشي ،سمرقندي و رطبي است .
شهرستان كازرون در فاصله 120كيلومتري غرب شيراز واقع شده است .ك/3
7372/ 5054