سال تحصيلي حوزه هاي علميه استانهاي سه گانه خراسان آغاز شد

مشهد-ايرنا- سال تحصيلي حوزه هاي علميه استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي همزمان با حوزه هاي علميه سراسر كشور از امروز يكشنبه آغاز شد.

به گزارش ايرنا مدير اجرايي حوزه هاي علميه استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي در اين مراسم كه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامي رضوي برگزار شد افزود: حوزه هاي علميه بايد با بهره گيري از فناوريهاي نوين و فضاي مجازي به رسالت و نقش بسيار مهم در تعميق و ترويج فرهنگ و معارف ديني جامه عمل بپوشانند.
حجت الاسلام اكبر فرجام ادامه داد: اين افتخار نيست كه يك روحاني خود را از مسائل مرتبط با كشور و نظام جمهوري اسلامي كنار بكشد و به آنها كاري نداشته باشد و تنها به مسائل ديني بپردازد بلكه اين مساله يك معضل اساسي و ننگ است.
وي با اشاره به تاكيدات مراجع عظام تقليد مبني بر حرام دانستن تضعيف نظام جمهوري اسلامي گفت: حوزه هاي علميه نمي توانند سكولار باشند بلكه بايد خود را از سربازان نظام بدانند در تقويت آن بكوشند.
حجت الاسلام فرجام خاطر نشان كرد: با توجه به موقعيت و سكونت يك ميليون و 200 هزار نفر و معادل جمعيت دو و يا سه استان در حاشيه شهر مشهد ، بايد با فعاليتهاي جهادي و تبليغي براي ترويج فرهنگ و معارف ديني در اين مناطق همت گمارد.
حجت الاسلام فرجام گفت: حوزه هاي علميه استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي در فعاليتهاي قرآني در سطح كشوري و بين المللي توفقيات قابل توجهي داشته اند كه از جمله آنها مي توان به كسب رتبه هاي نخست مسابقات قرآن در اين سطوح اشاره كرد.
وي خاطر نشان كرد: 80 نفر از طلاب حوزه هاي علميه اين استانها در دروس خارج فقه و اصول به عنوان عالي ترين مقطع تحصيلات حوزي در سال تحصيلي گذشته نمرات ممتازي كسب كردند و اين يك موفقيت مهم براي حوزه هاي اين استانها است.
21 هزار نفر در قالب 140 حوزه علميه خواهران و برادران در استانهاي خراسان رضوي ، شمالي و جنوبي مشغول تحصيل و تبليغ علوم ديني هستند .
2095/1211