۱۴ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۳۰
کد خبر: 81748278
۰ نفر
مومو راهی رومانی شد

تهران - ایرنا - پویانمایی مومو جدیدترین تولید امور سینمایی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پویانمایی (انیمست) سال 2015 رومانی می‌رود.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، این فیلم پنج دقیقه‌ای كه اثری از رسول زرین و هادی طبسی است، در مهر 1394 در بخش پویانمایی كوتاه كودكان این جشنواره بین‌المللی به نمایش در می‌آید.
این فیلم داستان مرد غارنشینی را روایت می‌كند كه موهای انبوهی دارد. وی هر روز برای ورود و خروج به غار محل زندگی‌اش با مشكل مواجه می‌شود و تصمیم می‌گیرد كه موهایش را ببرد، اما ناگهان حوادثی برایش رخ می‌دهد كه موهایش باعث رهانیدن او از خطرها می‌شود. وی در پایان تصمیم می‌گیرد كه با بزرگ كردن دهانه غار مشكل هر روزه‌اش را بر طرف كند.
مومو از جمله تازه‌ترین تولیداتی است از سوی جشنواره‌های بین المللی نیز مورد استقبال قرار گرفته است.
پیش‌تر این فیلم در بخش ایندی جینور دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ایندی لیزبوآ پرتغال و بخش رسمی مسابقه فیلم‌های كوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم پویانمایی سیكاف كره جنوبی در سال 2015 به نمایش درآمد.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومی و امور بین‌الملل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پویانمایی (انیمست) رومانی روزهای 10 تا 19 مهر برگزار می شود.
فراهنگ ** 1883**1601**

سرخط اخبار فرهنگ