وظیفه پدافند هوایی دفاع قاطع از كیان ایران در آسمان است

تهران - ایرنا - معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم كل قوا گفت: در مجموعه ارتش، قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) از اولویت ویژه ای برخوردار است و مسوولیت دفاع كارساز و قاطع را از كیان جمهوری اسلامی ایران در آسمان برعهده دارد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این مطلب را سردار سرلشكر پاسدار مصطفی ایزدی روز شنبه در جمع خبرنگاران و در حاشیه آیین تجلیل و قدردانی از فرماندهان و مدیران موفق مناطق پدافند هوایی(جشنواره مالك اشتر) در سالن شهید مطهری ستاد قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) عنوان كرد.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینكه «ارتش كلمه طیبه است»، تصریح كرد: در رصدهای كه از ستاد كل نیروهای مسلح راجع به مجموعه ارتش جمهوری اسلامی انجام داده ایم، خوشبختانه رشد و بالندگی زیادی را در این مجموعه مشاهده كره ایم.
معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم كل قوا ادامه داد: خوشبختانه اشراف فرماندهی كل قوا و بررسی های كه از سوی این معاونت به عمل آمد، حاكی از این است كه پیشرفت ها و رشد خوبی در جنبه های مختلف سیستم های راداری، ارتباطی، فرماندهی و كنترل، موشكی و پدافندی در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) انجام شده و بطور كلی بالندگی و شكل گیری این مجموعه كه در واقع به عنوان یك نهاد پویا در حال فعالیت است، به استحضار مقام معظم رهبری رسیده است.
سرلشكر ایزدی توضیح داد: طبق اعلام سازمان بین المللی هوانوردی(ایكائو) آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان منطقه غرب آسیاست كه در این زمینه باید از تلاش های انجام شده از سوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) قدردانی كنیم.
وی افزود: در سال گذشته و در جشنواره مركزی اشراف فرماندهی كل قوا كه با عنوان سردار بزرگ اسلام «مالك اشتر» برگزار شد، از امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) قدردانی شد كه امروز نیز در این مراسم از فرماندهان و مدیران مناطق پدافند هوایی كه در مجموعه های فرماندهی و ستادی موفق بودند، تجلیل به عمل می آید.
معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم كل قوا، درمورد برگزاری جشنواره مالك اشتر توضیح داد و افزود: اساس این جشنواره كه به امر فرماندهی معظم كل قوا برگزار می شود، شایسته سالاری است و بنای نیروهای مسلح این است كه افرادی كه از قابلیت، لیاقت و تعهد بالاتری برخوردارند، شناسایی و جایگزین شوند تا با رشدی كه در این عرصه پیدا می كنند، مسیر شایسته انقلاب اسلامی را به پیش ببرند.
سرلشكر ایزدی در پاسخ به سووالی درباره ادعای رسانه‌های صهیونیست مبنی بر ارسال موشك های فاتح 313 از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حزب‌الله لبنان نیز گفت: یك واقعیتی در منطقه وجود دارد و آن این است كه انقلاب اسلامی الهام بخش و انگیزه بخش است.
وی ادامه داد: سیستم های اطلاعاتی دشمنان نظام اسلامی در منطقه می دادند كه اگر امكاناتی در منطقه فراهم می شود، این امكان بر اثر پیام انقلاب اسلامی است، در غیر اینصورت مجموعه ها از استعدادهای برخوردارند كه این سلاح ها و موشك ها را خود تامین، ساخته و استفاده كنند و ضرورتی ندارد كه جمهوری اسلامی ایران چنین امكاناتی را در اختیار آنان قرار دهد.
اجتمام ** 7029 ** 9132 ** 1071