ساره بيات بهترين بازيگر زن جشنواره فيلم نيوجرسي آمريكا شد

تهران- ايرنا- «ساره بيات» بازيگر سينما و تلويزيون در صفحه اينستاگرام خود به دليل نقش آفريني در فيلم «فصل فراموشي فريبا» از انتخابش به عنوان بهترين بازيگر زن در بخش مسابقه جشنواره بين المللي فيلم راهوي آمريكا در نيوجرسي خبر داد.

به گزارش ايرنا، بيات با بازي در فيلم «فصل فراموشي فريبا» به كارگرداني و تهيه كنندگي «عباس رافعي» كه در اين جشنواره بين المللي حضور داشت موفق به دريافت اين جايزه شد.
گفتني است 12 فيلم از سراسر جهان در بخش اين مسابقه حضور داشتند كه «فصل فراموشي فريبا» از ايران موفق به دريافت چهار جايزه اصلي اين جشنواره شد.
اين جشنواره كه سومين دوره خود را در آكادمي هنر هميلتون برگزار كرد، هدف از برگزاريش را ارائه فرصتي براي فيلمسازان مستقل جهان براي ترويج اميد، برابري، همدلي و آگاهي از طريق فيلم اعلام كرده است و به همين دليل سميناري در ارتباط با مضامين جشنواره توسط كارشناسان سينما و كارگردانان و منتقدان پس از نمايش هر فيلم برگزار شد.
«فصل فراموشي فريبا» پيش از اين در بخش مسابقه جشنواره هادسون نيويورك و در بخش رقابتي جشنواره بين المللي كلمبيا آمريكا و در سي و نهمين دور جشنواره فيلم مونترال كانادا حضور داشت.
اين فيلم در سي و دومين دوره جشنواره فجر در بخش مسابقه حضور داشت و ساره بيات نامزد بهترين باريگر زن شد و عباس رافعي در نوزدهمين دوره جشنواره كرالا هند جايزه بهترين كارگردان آسيا و «فصل فراموشي فريبا» جايزه نتبك (فيلمي كه به ارتقا و توسعه سينماي آسيا كمك مي‌كند) را دريافت كرد.
فيلم «فصل فراموشي فريبا» داستان زندگي زني است كه گذشته نامتعارف او، بر زندگي عاشقانه اش سايه انداخته است.
تلاش اين زن براي فرار از گذشته اش، سرنوشت نافرجامي را براي او رقم مي زند و اكنون كه همسرش تصادف كرده و در بيمارستان بستري است، مجبور مي‌شود براي امرار معاش و تامين هزينه‌هاي بيمارستان، با وانت او كار كند.
شبد**1953 ** 2023